/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F700b3ff10db4552513eb44525a12bb0c.jpg)
Путін хоче продовжувати переговори з Трампом, щоб досягти "прийнятної угоди", – Bloomberg
Кремль також не стурбований погрозами Вашингтона щодо нових санкцій проти російської нафти у разі відсутності прогресу у перемовинах. Про це пише Bloomberg, посилаючись на джерела, обізнаних із цим питанням, передає24 Канал.
Москва затягує переговори
Співрозмовники видання розповіли, що Володимир Путін усвідомлює, що Трамп для нього є найкращим шансом довести війну до кінця. Сам президент США нещодавно заявив, що "розлючений" на Путіна через розчарування у "швидкості" переговорів.
Пізніше американський президент уточнив, що вірить у виконання "своєї частини угоди" з боку Росії. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков повідомляв, що Москва "воліла б продовжувати певні взаємні зусилля з пошуку врегулювання.
Представник Путіна з економічних питань Кирило Дмитрієв, який наразі перебуває під американськими санкціями, заявив у четвер, що він проводить зустрічі у Вашингтоні з представниками адміністрації чинного президента.
Противники бояться зближення, що Росія і США знайдуть спільну мову, почнуть краще розуміти один одного і налагодять співпрацю, як у міжнародних справах, так і в економіці,
– цитує видання російського посадовця.
Росія висуває умови у питанні угоди
Bloomberg пише, що Росія вимагає від США нових поступок, зокрема послаблення санкцій та призупинення поставок зброї в Україну. У домовленості щодо перемир'я у Чорному морі, яке обговорювали в Ер-Ріяді, Москва поставила умову про відновлення підключення до SWIFT.
Помічники Трампа, зокрема спецпредставник Стів Віткофф, висловили оптимізм щодо прогресу в переговорах з Росією. Метою Білого дому було укласти угоду про перемир'я до 20 квітня, що зараз здається малоймовірним, і розмови про можливий саміт між Трампом і Путіним також стихли.
Журналісти наголошують, що хоч Путін заявляє про готовність до миру, він вимагає вирішення "першопричин війни", які передбачають відмову Києва від членства у НАТО, згоду на зменшення армії та повне захоплення окупованих після 2022 року східних і південних областей.
Хоча Трамп уже погодився з багатьма вимогами Росії, погодження на всі умови Путіна означало б ризикувати продемонструвати слабкість президента США. Тим не менш, він зробив припинення війни однією зі своїх головних передвиборчих обіцянок,
– нагадує видання.
Чи допоможе тиск на Росію
Bloomberg зауважує, що Росія не піде на поступки через погрози з боку США зараз, особливо на тлі того, що Москва вже пережила 3 роки санкцій. Нові заходи, як зазначають джерела, ознайомлені з позицією Кремля, не будуть більш ефективними у питанні тиску на Росію.
Голова комітету Держдуми з фінансового ринку Анатолій Аксаков заявив журналістам, що вищезгадані санкції вплинуть не так на Росію, як на інші країни, які потребують російської нафти та газу, серед яких опинилися й азійські держави.

