Попри холодний вітер та кригу: українські вчені проводять в Антарктиці важливе дослідження
Попри холодний вітер та кригу: українські вчені проводять в Антарктиці важливе дослідження

Попри холодний вітер та кригу: українські вчені проводять в Антарктиці важливе дослідження

Латвійський Інститут гідроекології в межах ініціативи IceMicroplastic розпочав паралельні дослідження мікропластику у прісних водах Арктики та Антарктики і робота ведеться спільно з українськими науковцями. Про це пише 24 Канал із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Вчені працюють у складних умовах

Полярниця Марта Дзинда відібрала зразки води на материку неподалік станції "Вернадський", які згодом будуть досліджені в Латвії. Для збору мікропластику використовували спеціальні сітчасті пастки. Їх встановлювали у льодовикових струмках на термін від шести до двадцяти чотирьох годин, щоб через них проходив потік води. Спочатку планували встановити дев’ять таких пасток, проте одну з них віднесло припливом.

Учасники експедиції, зокрема системний адміністратор 29 УАЕ Олександр Мацібура, проводили в човні по кілька годин, адже доступ до материкових струмків ускладнювали погодні умови та крижаний покрив. Зрештою, вісім сіток вдалося успішно встановити, зняти та запакувати для подальшого транспортування в Україну. Після цього зразки відправлять до Латвії, де їх проаналізують у спеціалізованій лабораторії.

Якщо мікропластик у воді не виявлять, це стане позитивною новиною. У разі ж його присутності доведеться з’ясувати, як пластик потрапляє у льодовикові води Антарктиди. Тепер полярники очікують на результати дослідження, яке допоможе краще зрозуміти масштаби проблеми та можливі шляхи її вирішення.

Вчені шукають мікропластик / Фото Національного антарктичного наукового центру

Цієї зимиплоща морського льоду в Арктицівпала до найнижчого рівня за всю історію спостережень, досягнувши 14,32 мільйона квадратних кілометрів.

Джерело матеріала
loader
loader