/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F30194374240c5123ca0ba98b92b8e7fe.jpg)
Парус серед вогню: чому росіяни бояться українського «Буцефала» на фронті
Український бронетранспортер БТР-4 «Буцефал» продовжує доводити свою ефективність на фронті.
Військовослужбовці 23 окремого мотопіхотного батальйону «Хортиця» 56 окремої мотопіхотної маріупольської бригади поділились досвідом використання бойової машини з журналістами Армія TV.
«Ми допомагаємо своїм товаришам-піхотинцям, яких треба прикрити. Коли ми виїжджаємо, вони одразу отримують натхнення, відчувають, що не покинуті, і їхній бойовий моральний дух піднімається», — розповідає один із членів екіпажу.
На бронетранспортері встановлено бойовий модуль BM7 «Парус», оснащений 30-міліметровою гарматою, який виявився надійним засобом вогневого ураження. Серед переваг «Буцефала» — потужне озброєння та тепловізійна камера, яка забезпечує ефективну роботу вночі. «Тепловізор працює дуже добре. Ти все бачиш — куди працювати й що треба робити», — відзначає військовий.
Кожен виїзд на позицію пов’язаний із ризиком — бувають випадки пошкодження техніки. Бійці згадують, як нещодавно повернулися з одним пробитим колесом, а другого взагалі не було. Однак швидкість «Буцефала» дозволяє успішно виходити з-під вогню противника.
За словами військових, за тиждень інтенсивної роботи машина може відстріляти близько 3000 боєприпасів. Єдиний недолік, на який вказує екіпаж, — обмежений боєзапас у 300 снарядів. «Було б тут 600 снарядів, взагалі було б відмінно», — зауважує боєць.
Особливістю бойового модуля BM7 «Парус» є його універсальність. Окрім 30-міліметрової гармати, він оснащений 7,62-мм кулеметом, гранатометом і можливістю встановлення протитанкових керованих ракет.
Важливою перевагою техніки є налагоджена взаємодія з виробником. «Спілкуємося постійно з виробником щодо потреб у ремонті та заміні деталей. Все злагоджено. Ця машина має два роки гарантії», — підкреслюють військові.
Примітно, що екіпаж становлять бійці, які повернулися з-за кордону на початку широкомасштабного вторгнення. Один із них розповів, як звільнився зі Збройних Сил 5 лютого 2022 року і поїхав до Польщі, але вже 24 лютого повернувся назад в Україну. Інший військовослужбовець повернувся з Чехії, де працював протягом трьох років.
«Буцефал» не лише ефективна бойова машина, але й символ стійкості та технологічного розвитку українських Збройних Сил у протистоянні російській агресії.

