Криптоолігархія Трампів: мільйони доларів, політичні маніпуляції і тінь конфлікту інтересів
Криптоолігархія Трампів: мільйони доларів, політичні маніпуляції і тінь конфлікту інтересів

Криптоолігархія Трампів: мільйони доларів, політичні маніпуляції і тінь конфлікту інтересів

Сім’я Трампів не лише значною мірою впливає на глобальні криптотренди, а й значно розширила частку проєктів, якими володіє прямо чи опосередковано. Потенційно це веде до створення «криптоолігархії». Хоча, мабуть, це вже можна назвати фактом. З самого початку провідні криптокомпанії витратили на передвиборчу кампанію Трампа мільйони баксів, вклали щонайменше $10 млн в інавгураційний фонд 47-президента США, а також понад $131 млн на підтримку прокриптовалютних кандидатів до Конгресу. І це лише загальновідомі цифри. Тож не дивно, що Трамп, який роками критикував будь-які криптовалюти, раптово різко змінив ритору і тепер зветься не інакше як «перший криптопрезидент». Настав час віддавати борги (і трохи підробити).

Собака гавкає — караван іде

Крім того, що родичі американського президента активно використовують своє ім’я для влаштування гойдалок на крипторинку (шилять), вони не обмежуються простими дописами на платформі X.

Вплив Трампів став вже настільки очевидним, що демократи при банківському комітеті Сенату США звернулись до Федеральної резервної системи (Fed) та Управлінню контролера грошового обігу (OCC) із закликом розкрити заходи, яких регулятори готові вжити, щоб уникнути ризиків для фінансової системи і потенційного конфлікту інтересів у зв’язку із запуском стейблкоїна під назвою USD1.

Заявників непокоїть можливий політичний тиск з боку Трампа, в тому числі надмірний політичний вплив з боку Білого дому на регуляторні, наглядові або правозастосовні питання:

  • Президент може переглянути будь-які дії OCC щодо заявки про створення стейблкоїну USD1.
  • Президент може втрутитися і заборонити OCC запроваджувати гарантії захисту стейблкоїнів або змусити агентство утриматися від будь-яких примусових дій проти WLFI.
  • У стресовий період президент може спробувати наказати ФРС (Fed) створити механізм екстреної ліквідності для підтримки стейблкоїнів, включно з USD1.
  • Президент може спробувати доручити ФРС (Fed) створити головний рахунок у центральному банку для WLFI.
  • Президент може втрутитися, щоб відмовити в допомозі конкурентам його стейблкоїна.

Риба гниє з голови. Після того як з посади пішов колишній голова Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Гері Генслер, відомство перестало цікавитись мемкоїнами. Комісар SEC Гестер Пірс, відома як «Криптомама», заявила, що більшість з цих токенів, ймовірно, не підпадають під юрисдикцію агентства. Цікаво, що таку думку вона висловила після питань про регулювання таких мемних монет як TRUMP і MELANIA, на яких більшість інвесторів втратили кошти. Натомість компанії, пов’язані із президентом США, отримали щонайменше $349 млн.

Частка покупців токенів TRUMP і MELANIA у мережі Solana, відповідно до наявних активів, розміру та терміну створення гаманців.
Частка покупців токенів TRUMP і MELANIA у мережі Solana, відповідно до наявних активів, розміру та терміну створення гаманців.

Поява нової криптовалюти, прив’язаної до долара США у співвідношенні 1 до 1, мусить відбутись завдяки платформі World Liberty Financial (WLFI). У якості фінансових резервів використовуватимуть короткострокові державні скарбничі зобов’язання США, депозити в доларах США та інші грошові еквіваленти. Резерви для підтримки стейблкоїна USD1 зберігатиме найбільший у світі незалежний кваліфікований депозитарій BitGo. Криптоцар Трампа (якщо офіційно — радник з питань криптовалют та штучного інтелекту) Девід Сакс інвестував в 12 криптопроєктів, серед яких платформа цифрових цінних паперів для альтернативних інвестицій та випуску токенів Harbor, придбана BitGo у 2020 році.

Проєкт World Liberty Financial завершив публічний продаж токенів WLFI та залучив $550 млн. Власники WLFI мають право голосувати за зміни в базовому коді проєкту і робити пропозиції щодо його подальшого розвитку відповідно до їх частки. Торгувати токенами не можна. У січні сім’я Трампа взяла бізнес під свій контроль. Двох співзасновників, криптопідприємців Зака Фолькмана і Чейза Херро, замінили на компанію, в якій сім’я Трампа володіє 60% акцій. Фірма WLF Holdco LLC також претендує на 75% чистого доходу від продажу токенів WLFI.

Спецпроєкти

Іншими словами, сім’я Трампа має право на отримання близько $400 млн у вигляді гонорарів. З усіма цими змінами та особливостями, World Liberty Financial хоч і називався проєктом з DeFi

Криптоолігархія Трампів: мільйони доларів, політичні маніпуляції і тінь конфлікту інтересів - Фото 2Децентралізовані фінанси.-кредитування, вже виглядає занадто централізованим для цієї галузі. Згідно з CoinTelegraph, Трампи мають значний контроль над операціями з USD1 через платформу WLFI. Наприклад, можливість заморожувати рахунки та блокувати транзакції. Це, своєю чергою, легко використати для впливу на користувачів та маніпуляцій ринковими умовами на свою користь.

Ерік Трамп та Дональд Трамп-молодший
Ерік Трамп та Дональд Трамп-молодший

І це ще не все. Сини президента США Ерік та Дональд створили компанію з видобутку біткоїнів під назвою American Bitcoin у партнерстві з відомою майнінговою фірмою Hut 8. Синам Трампа та їхнім партнерам належатиме 20% акцій спільного підприємства. Ерік Трамп стане головним директором зі стратегії новоствореної фірми.

Hut 8 має 61 тис. майнінгових машин, розташованих у 11 центрах даних на території США.

Криптоолігархат та система «свій — чужий»

Як зазначив Reuters доцент Джорджтаунського університету Джим Енджел, йому важко побачити будь-яку економічну вигоду для власників токенів WLFI. За словами професора фінансів Університету Маркетта в Мілуокі Девіда Краузе, структура проєкту «значною мірою виключає державних інвесторів або власників токенів від будь-якої значущої фінансової участі». Токени управління WLFI також позбавлені ще однієї важливої особливості, властивої іншим DeFi-платформам: власники не можуть голосувати за виплату їм частини прибутків платформи.

Свідок-експерт з питань боротьби з відмиванням коштів Росс Делстон відзначив, що покупці токенів WLFI, можуть отримати політичну прихильність. Це був би «ідеальний засіб» для іноземних урядів або олігархів, «щоб направити гроші президенту». Хоча покупці WLFI надали свої справжні імена компанії, вони приховані від громадськості.

Добре ж знати, хто точно «свої», та ще й підкріпив це копійкою? А це понад 85 тисяч людей.

Криптоолігархія Трампів: мільйони доларів, політичні маніпуляції і тінь конфлікту інтересів - Фото 4

Монети World Liberty Financial придбали в основному багатії: майже 70% грошей надійшли з гаманців, які витратили щонайменше $100 тис. доларів США, і понад 50% були покупками на суму $1 млн або більше. Цікаво-цікаво.

Одним з таких великих інвесторів був засновник Tron Джастін Сан, який купив токенів на $75 млн. World Liberty Financial встигла купити токенів Tron (TRX) на $10 млн.

Криптоолігархія Трампів: мільйони доларів, політичні маніпуляції і тінь конфлікту інтересів - Фото 5

Що далі?

Наміри Трампа очевидні. За чутками, йшли переговори про придбання американського підрозділу Binance та криптовалютної біржі Bakkt шляхом обміну акціями. Попри те, що вони не мали успіху, кожне слово як Трампа, так і його синів, вже здане рухати ринок як вниз, так вгору. Найкращій свіжий приклад: під час свого виступу 2 квітня президент США сказав, що  планує запровадити додаткові галузеві мита на напівпровідники, фармацевтичні препарати та, можливо, криптовалюти.

11

На початку його виступу ціни на топові активи підскочили, а в процесі різко опустились до попередніх значень. Інвестори все ще в стані невизначеності та бояться торгувати. Бо на цих гойдалках спочатку ліквідували позиції тих, хто шортили, а потім й тих, хто лонгував.

Криптоолігархія Трампів: мільйони доларів, політичні маніпуляції і тінь конфлікту інтересів - Фото 8

Поки що на ринку панує велике розчарування діями американського лідера. Бичачий імпульс, що був на початку року, перетворився на ведмедячий. Трампа розглядали як потужну політичку силу, що нарешті зробить криптовалюти легальними та посприяє загальному її прийняттю (так званий mass adoption). Однак він не виправдав очікувань.

Прихильник Трампа, партнер-засновник криптовалютної венчурної компанії Castle Island Ventures Нік Картер вважає, що близьке оточення просто наживається на новому захопленні президента.

«Схоже, що найближче оточення Трампа просто наївно наживається на його недавньому захопленні криптовалютою, і, чесно кажучи, виглядає так, що вони знищують велику частину тієї доброї волі, яка була досягнута з індустрією до цього часу».

Опосередковано про це говорить, наприклад, те, що 47-й президент США так і казав: він мало що знає про TRUMP.

Одне беззаперечно: вплив Трампа (або тих, хто за ним стоїть) на крипторинок величезний. Настільки суттєвий, що вирішив втрутитись Китай. Країна починає просувати власну криптовалюту та юань.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader