/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Faa3ebceff94664a84fb62b8f8e12e8ce.jpg)
Добросердов пояснив, хто може бути опікуном майна зниклої безвісти людини
Про це у Телеграмі поінформував уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов, повідомляє Укрінформ.
«Нотаріус призначає опікуном фізичну особу з повною цивільною дієздатністю (за письмовою згодою), зокрема з числа близьких родичів або членів сім'ї відповідної особи, або орган опіки та піклування», - поінформував він.
Для встановлення опіки над цим майном особі або органу опіки необхідно звернутися до нотаріуса з відповідною заявою.
Громадянину або органу опіки необхідно при цьому надати низку документів, зокрема: паспортні дані заявника; витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин; документи, що підтверджують родинні зв'язки або зацікавленість заявника; документи про право власності зниклої особи на майно.
Нотаріус зі свого боку проводить опис майна та складає відповідний акт. Після цього може відбутися видача свідоцтва особі/органу опіки про призначення опікуна та внесення інформації до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
За його словами, опікун управляє майном зниклої особи, погашає її борги та забезпечує виконання зобов'язань за рахунок цього майна.
«Над майном зниклої особи може бути призначено лише одного опікуна. Опіка припиняється у разі появи зниклої особи або отримання відомостей про її місцезнаходження», - заявив уповноважений.
Як повідомлялося, у МВС планують створити Єдину інформплатформу із питань зниклих безвісти.
Фото: МВС

