/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fc9fdc3289a3e5faf474a3f3b0be34efe.png)
Вже рахують видатки та прибутки? У Вашингтоні оцінюють вартість контролю над Гренландією
Ресурси Гренландії потрібні для виробництва озброєння та батарей
Адміністрація Дональда Трампа розпочала офіційну оцінку вартості контролю над Гренландією — стратегічним островом у Північній Атлантиці, який США хочуть перетворити на власну територію. Крім того, ведеться підрахунок і потенційних прибутків від гренландських надрів.
Про це пише The Washington Post, посилаючись на джерела в Білому домі. За даними Euronews, Гренландія має величезні запаси літію, кобальту, міді та рідкісноземельних металів — саме тих ресурсів, які потрібні для озброєнь, батарей і "зеленої" енергетики. У ЄС ці копалини вже охрестили "новою нафтою", а у США їхню стратегічну цінність оцінили в $3 трлн.
Трамп не приховує свого інтересу до острова й не виключає навіть силового сценарію:
"Є хороша ймовірність, що ми зможемо це зробити без військової сили, але я нічого не виключаю". У Білому домі це пояснюють "загрозами з боку Китаю і Росії в Арктиці", натякаючи на бажання контролювати арктичні морські шляхи та ресурси.
Данська прем’єрка Метте Фредеріксен вирушає з терміновим візитом до Гренландії — на тлі дедалі агресивніших сигналів з боку Вашингтона щодо планів Дональда Трампа встановити контроль над островом. Поїздка триватиме три дні — з середи, 2 квітня, і має на меті "зміцнення довіри та співпраці" між Копенгагеном і новим урядом.
Новий прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен зазначив, що Гренландія залишається незалежною у рішеннях та не має наміру змінити цей статус. Громадяни, за його словами, повинні зберігати спокій, реагувати на подібні заяви з гідністю та єдністю, та бути готовими показати США, що Гренландія ніколи не стане американською.

