У США відбулася інформаційна кампанія щодо повернення викрадених Росією українських дітей
В американській телепрограмі «Fox & Friends» протягом кількох тижнів транслювали соціальний ролик, який закликає адміністрацію Дональда Трампа допомогти повернути 19 546 українських дітей додому. Відповідна публікація також була надрукована у газеті New York Post. Про це у коментарі «Детектору медіа» розповіла співзасновниця ГО «Resilience Ukraine» Інга Вишневська.
Соціальний ролик було створено на замовлення американсько-українського фонду «Razom for Ukraine» за підтримки української громадської організації «Resilient Ukraine». Над відеороботою працював режисер Дмитро Шмурака і творча команда «Manifest production».
Інга зауважила, що творці соціального ролика наразі не можуть поділитися його результатами. Вона додала, що відео є частиною ширшої адвокаційної кампанії фонду «Razom for Ukraine».
«Це не кампанія одного ролику. Це широкомасштабна, довготривала адвокація. В ній немає конкретного результату за один раз. Ролик — це просто один з інструментів», — наголосила Інга Вишневська.
Співзасновниця громадської організації каже, що ресурси для розміщення інформаційної кампанії обирали цілеспрямовано. Адже телеканал Fox News, як і газета New York Post, вважаються улюбленими медіа Дональда Трампа та його найближчого оточення. Не виключено, що в майбутньому соціальний ролик транслюватимуть й на інших медіамайданчиках.
«Ролик першочергово створено для впливу на нинішню адміністрацію президента США. По-перше, з метою привернення уваги, як їх виборців, так і представників уряду, до проблеми викрадення дітей. І у зв’язку з їх діями, за якими ми зараз всі слідкуємо, не лише звернути на це увагу, але й апелювати безпосередньо до президента — що він може допомогти у розв'язанні цієї проблеми», — додала Інга.
Своїм роликом команда «Razom for Ukraine» хотіла показати американцям картинку, відмінну від тієї, яку вони щоденно бачать в інфопросторі.
«Україна фігурує в американських новинах досить часто — хоча зараз і менше, ніж на початку повномасштабного вторгнення. Але американці постійно бачать картинки розбомблених вулиць, спалених житлових будинків і людей у розпачі. Ми хотіли показати їм іншу картинку. І ми хотіли дати їм відчути нормальність, яку пам’ятають українці.
Зображення вчителя, що йде до школи є доречним і зрозумілим у будь-якому американському місті чи селищі. І через призму зрозумілого американцю відеоряду, ми далі показуємо, що нормальність може бути порушена. Ми змушуємо задуматися, що означає, коли нормальність зникає. І за 30 секунду українській творчій команді вдалося цього досягнути!», — сказав у коментарі Bazilik Media Даніел Бальсон, директор із взаємодії з громадськістю команди адвокації «Razom for Ukraine».
У коментарі медіа Даніел Бальсон додав, що його команда продовжує говорити з представниками обох партій у Конгресі США, а також з виконавчою владою про необхідність повернути українських дітей додому «вже зараз».
Представниця Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, Ольга Алтуніна навела дані Національного інформаційного бюро, за якими 19 546 українських дітей вже були депортовані і примусово переміщені до РФ.
Водночас за твердженням російської влади, від початку повномасштабного вторгнення з України вже було «евакуйовано» понад 700 тисяч дітей.
Фото: скриншот ролика
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.

