У США відбулася інформаційна кампанія щодо повернення викрадених Росією українських дітей
У США відбулася інформаційна кампанія щодо повернення викрадених Росією українських дітей

У США відбулася інформаційна кампанія щодо повернення викрадених Росією українських дітей

Її мета — привернути увагу посадовців Білого дому до проблеми незаконної депортації дітей з України.

В американській телепрограмі «Fox & Friends» протягом кількох тижнів транслювали соціальний ролик, який закликає адміністрацію Дональда Трампа допомогти повернути 19 546 українських дітей додому. Відповідна публікація також була надрукована у газеті New York Post. Про це у коментарі «Детектору медіа» розповіла співзасновниця ГО «Resilience Ukraine» Інга Вишневська.

Соціальний ролик було створено на замовлення американсько-українського фонду «Razom for Ukraine» за підтримки української громадської організації «Resilient Ukraine». Над відеороботою працював режисер Дмитро Шмурака і творча команда «Manifest production».

Інга зауважила, що творці соціального ролика наразі не можуть поділитися його результатами. Вона додала, що відео  є частиною ширшої адвокаційної кампанії фонду «Razom for Ukraine».

«Це не кампанія одного ролику. Це широкомасштабна, довготривала адвокація. В ній немає конкретного результату за один раз. Ролик — це просто один з інструментів», — наголосила Інга Вишневська.

Співзасновниця громадської організації каже, що ресурси для розміщення інформаційної кампанії обирали цілеспрямовано. Адже телеканал Fox News, як і газета New York Post, вважаються улюбленими медіа Дональда Трампа та його найближчого оточення. Не виключено, що в майбутньому соціальний ролик транслюватимуть й на інших медіамайданчиках. 

«Ролик першочергово створено для впливу на нинішню адміністрацію президента США. По-перше, з метою привернення уваги, як їх виборців, так і представників уряду, до проблеми викрадення дітей. І у зв’язку з їх діями, за якими ми зараз всі слідкуємо, не лише звернути на це увагу, але й апелювати безпосередньо до президента — що він може допомогти у розв'язанні цієї проблеми», — додала Інга. 

Своїм роликом команда «Razom for Ukraine» хотіла показати американцям картинку, відмінну від тієї, яку вони щоденно бачать в інфопросторі.

«Україна фігурує в американських новинах досить часто — хоча зараз і менше, ніж на початку повномасштабного вторгнення. Але американці постійно бачать картинки розбомблених вулиць, спалених житлових будинків і людей у розпачі. Ми хотіли показати їм іншу картинку. І ми хотіли дати їм відчути нормальність, яку пам’ятають українці. 

Зображення вчителя, що йде до школи є доречним і зрозумілим у будь-якому американському місті чи селищі. І через призму зрозумілого американцю відеоряду, ми далі показуємо, що нормальність може бути порушена. Ми змушуємо задуматися, що означає, коли нормальність зникає. І за 30 секунду українській творчій команді вдалося цього досягнути!», —  сказав у коментарі Bazilik Media Даніел Бальсон, директор із взаємодії з громадськістю команди адвокації «Razom for Ukraine». 

У коментарі медіа Даніел Бальсон додав, що його команда продовжує говорити з представниками обох партій у Конгресі США, а також з виконавчою владою про необхідність повернути українських дітей додому «вже зараз».

Представниця Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, Ольга Алтуніна навела дані Національного інформаційного бюро, за якими 19 546 українських дітей вже були депортовані і примусово переміщені до РФ. 

Водночас за твердженням російської влади, від початку повномасштабного вторгнення з України вже  було «евакуйовано» понад 700 тисяч дітей.

Фото: скриншот ролика

Читайте також
Рух Veteranka запустив кампанію на підтримку жінок у війську
Немає часу на помиральні ями. Рекрутинг ламає зуби роспропаганді
Ukraine.ua закликає українців долучитися до міжнародної кампанії Voices of Just Peace
ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства
Слова допомагають. Запустили інформаційну кампанію про способи подолання стресу в дітей і дорослих під час війни
«Ліга сильних» і «УП.Життя» запустили спецпроєкт «Країна для всіх»
«Ліга сильних» відкрила фотовиставку про людей з інвалідністю «Час вийти на світло»
7 лютого — презентація інформаційної кампанії про людей з інвалідністю «Час вийти на світло»
Команда «100% Життя» створила образ переможниці ВІЛ/СНІДу за допомогою штучного інтелекту
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
США Дональд Трамп Діти
Джерело матеріала
loader
loader