/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fe223dbb5110df39699688169d52a25f3.jpg)
Штраф від 17000 до 85000 грн: в податковій пояснили, за що каратимуть сильніше
Про що мова:
З 1 березня 2025 року Державна податкова служба України на постійній основі ідентифікує громадян та платників податків, які здійснюють продаж товарів через мережу Інтернет та отримують грошові перекази за нього, пояснюється у публікації ДПСУ.
Варто вказати, що згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, якщо фізична або юридична особа веде підприємницьку діяльність без належної реєстрації, їй може загрожувати штраф у розмірі від 17000 до 85000 гривень з конфіскацією товару та грошових коштів.
Тепер ДПС отримуватиме інформацію із Системи обліку даних РРО про:
Такі нововведення ДПС мають на меті профілактику та упередження порушень у платників податків та громадян через хибну організацію господарських операцій. Також в органі зазначили, що не мають на меті лише застосування фінансових (штрафних) санкцій.
"Лише за перші 20 днів березня ДПС ідентифікувала десятки тисяч платників податків і громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки. В окремих випадках кількість переказів на одну особу досягає сотень транзакцій, при цьому відсутня державна реєстрація або використання РРО/ПРРО", - йдеться в заяві.
Державна податкова служба виступила до громадян та підприємців, які продають товари через Мережу з трьома закликами:
За що штрафують в Україні - останні деталі
Нещодавно Главред розповідав, що загрожує водіям та пасажирам у 2025 році за непристебнутий ремінь в авто. Штраф накладається на водія та кожного непристебнутого пасажира окремо, що може значно збільшити загальну суму штрафу залежно від кількості порушників у транспортному засобі.
Водночас поліцейським заборонили штрафувати водіїв за перевищення швидкості, якщо на вулиці негода. Річ у тім, що погодні умови можуть вплинути на точність вимірювань.
Своєю чергою адвокат Вадим Володарський відповів, чи штрафуватимуть за подяку "аварійкою".За його словами, у новинах, які публікують ЗМІ, часто посилаються на частину 2 статті 122 КпАП України.
Більше новин про штрафи та стягнення:
Что таке Державна податкова служба України?
Державна податкова служба України — центральний орган виконавчої влади у сфері податків в Україні, повідомляє "Вікіпедія".
Служба реалізує:
- державну податкову політику;
- державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

