Росія та Україна застосовують схожу тактику у відносинах з Трампом — WSJ
Росія та Україна застосовують схожу тактику у відносинах з Трампом — WSJ

Росія та Україна застосовують схожу тактику у відносинах з Трампом — WSJ

Росія та Україна застосовують схожу тактику у відносинах з Трампом — WSJ

Репортерка зазначає, що ця тактика полягає у тому, щоб бути люб'язними та не поспішати.

Прагнення президента Трампа до стрімкої дипломатії, спрямованої на припинення війни в Україні, стикається з повільним підходом Москви та Києва. Росія вставляє палиці в колеса прагненню Трампа припинити вогонь, тягне час та домагається максимальних поступок на переговорах. Водночас Москва наполягає на тому, що хоче миру.

Натомість Україна після швидкої згоди на пропозиції США щодо припинення вогню, зараз не демонструє бажання підписати запропоновану Білим домом масштабну економічну угоду, яка передала б США значний контроль над ресурсними багатствами країни. Публічно зобов'язуючись укласти угоду про видобуток корисних копалин, Київ намагається виграти час для покращення її умов, зазначає Ізабель Колс, репортерка The Wall Street Journal.

Вона додала, що обидві сторони, схоже, роблять ставку на те, що у Трампа увірветься терпіння до іншої першим.

Президент України Володимир Зеленський продемонстрував гнучкість і готовність йти назустріч Трампу, сказав колишній посол США в Україні Джон Гербст, "але він не збирається закладати майбутнє своєї країни через питання критично важливих мінералів і вуглеводневих ресурсів".

За словами Гербста, Путін створює для Трампа "потьомкінське село".

"Усі його жести на адресу Трампа — це лише вистава", — додав він.

Дипломатичне маневрування Росії та України відображає їхні спроби втримати увагу Трампа, не погоджуючись повністю на його вимоги, пише Колс.

Україна хоче закінчити війну, не капітулюючи перед Росією і не здаючи свою економічну незалежність США. Росія хоче домінувати над Україною і перешкоджати її інтеграції із Заходом — і вважає, що вона має перевагу у трирічній війні.

Київ може лише сподіватися, що з часом адміністрація Трампа зрозуміє, що Росія не серйозно ставиться до миру, і втратить терпіння щодо Путіна, вважає Деніел Фрід, колишній посол США в Польщі та науковий співробітник Атлантичної ради.

"Час може спрацювати на користь України, якщо Трамп продовжить прагнути швидкої угоди, а Путін буде перешкодою. Якщо Трамп вирішить, що з ним грають, він може погано відреагувати", — сказав Фрід.

Експосол України в Японії Сергій Корсунський у статті "Трамп vs Путін: хто справді влаштував геополітичну кризу?" докладно розглядає геополітичні зміни, які відбуваються на наших очах.

 
 
 

Джерело матеріала
loader
loader