/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Fb476399c8d88e9d5c61a75f559564dce.jpg)
Рютте закликав не сприймати серйозно "недолугі заяви Путіна та Росії"
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що додаткові умови, які Росія висуває для встановлення початкового режиму припинення вогню в Україні, слід враховувати.
Однак їх не варто сприймати надто серйозно.
Про це Рютте сказав 2 квітня в Брюсселі під час пресконференції перед зустріччю міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу.
Він вказав, що від російського диктатора Володимира Путіна та загалом від російської сторони можна почути багато дивних заяв.
Так генсек НАТО відповів на запитання про реакцію Альянсу на відмову Кремля від пропозицій США щодо припинення вогню в Україні та на додаткові умови, висунуті Росією, зокрема відведення сил НАТО до кордонів 1997 року.
"Ви можете почути багато божевільних речей від Путіна та від Росії, включно з їхніми вимогами щодо мирної угоди або чогось іншого.
Я б не сприймав цього надто серйозно.
Безумовно, ми маємо за цим спостерігати і реагувати, але це також про те, як ми намагаємося вести переговори", – відзначив він.
Рютте відзначив зусилля президента США Дональда Трампа за "розв’язання цього глухого кута".
За його словами, наразі тривають дискусії, щоб досягти початкового припинення вогню на 30 діб стосовно енергетичної інфраструктури та на Чорному морі.
При цьому є надії на більше – американська адміністрація працює вдень і вночі, щоб досягти цього.
Для європейських союзників важливо, що такі країни як Франція і Велика Британія вже думають над тим, як розвиватиметься ситуація після цього припинення вогню.
"Найкращим шляхом для завершення війни був би вихід росіян з України, і тоді війна завершиться.
Але, ймовірно, цього не трапиться скоро.
Тож це добре, що американці розпочали цей процес… Коли буде досягнуто справжньої угоди й коли буде досягнуто справжнього припинення вогню, росіяни мають зрозуміти, що вони не зможуть здійснити це знову.
І що вони повинні зупинитися", – підсумував Рютте.

