/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F0f075b4808d12e23fa4b826d7c4f59a3.png)
Перехід на шаги: що відомо про введення в обіг та вигляд нової української монети
Шаги в Україні ходили вже не раз, чи повернемось до цієї монети — вирішує Верховна Рада
Шаги, як дрібні гроші — не новоділ, а частина української історії. Вони ходили ще за часів УНР, щоправда, тоді були паперовими. Насправді коріння шагу — ще глибше.
В Україні вже в XVI столітті було використання монет із такою назвою. Вона закарбована і в літературі. Наприклад, Іван Котляревський згадував шаги в "Енеїді", 1798 року.
"Еней за добрую науку,
Шагів з дванадцять в руку дав.
Сивилла грошики в калитку,
Піднявши пелену і свитку, —
І зслизла, мов лихий злигав".
У 1990-х роках, після проголошення незалежності України, про шаг згадали знову, як монету замість російської "копійки". В 1992 році була викарбувана пробна партія шагів, але з політичних причин вони не потрапили в обіг.
Сучасний етап шага та плани Національного банку України
Голова Національного банку Андрій Пишний зазначив, якщо Верховна Рада підтримає введення шага — він отримає "фантастичний" дизайн. Наразі його розробка не почалась, тож навіть якого кольору можуть бути монети невідомо, проте точно знаємо номінал — 50 шагів.
Це пов’язано із тим, які монети карбує Нацбанк. Вилучати чинні монети у разі офіційного рішення про перехід на шаги ніхто не буде, а процес впровадження не потягне додаткових витрат із державного бюджету. Монети 50 копійок мають карбуватися ще деякий час — їх просто замінять на шаги.

