/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F0e3108d80791ee090a1b8cb9df5a9054.jpg)
Миротворча місія в Україні: скільки буде солдатів і де їх можуть розташувати — експерт
Іноземна миротворча місія в Україні не може бути настільки чисельною, щоб бути розташованою на лінії фронту.
На цьому наголосив військовий експерт Павло Нарожний в ефірі Українського радіо.
За його словами, не варто розраховувати на присутність в Україні сотень тисяч іноземних солдатів, оскільки країни, які погоджуються їх надіслати, не мають таких військ.
«Німеччина, наприклад, має 190 тисяч військових загалом, включно з флотом і Повітряними силами.
Для розуміння масштабів: якщо вся армія Великої Британії, яка має 146 тисяч особового складу, стане піхотинцями і її передадуть нам, то вони зможуть закрити [лише] таку ділянку фронту, як Покровськ», — пояснив Нарожний.
Експерт зауважив, що в європейських країнах не готувалися до масштабної сухопутної війни, а до коротких конфліктів, в яких важливу роль відіграє бойова авіація та далекобійна зброя.
«А тут в атаку йдуть 500-600 тисяч ворожих солдатів… Тож, думаю, ми можемо розраховувати максимум на кілька десятків тисяч військових від усіх наших союзників сумарно», — припустив він.
На думку Нарожного, теоретично іноземні миротворці можуть бути розміщені як прикриття на обʼєктах інфраструктури — на ТЕС, атомних електростанціях, аеродромах, на інших важливих інфраструктурних вузлах.
Тут вони бути операторами ППО, збивати дрони або просто там перебувати, оберігаючи обʼєкти від можливих диверсійних дій.

