Група топових експортерів нафти має нові плани щодо видобування нафти
Група топових експортерів нафти має нові плани щодо видобування нафти

Група топових експортерів нафти має нові плани щодо видобування нафти

ОПЕК+ планує зустріч щодо видобутку нафти

ОПЕК+ планує провести зустріч, аби обговорити план щодо видобутку нафти. Зустріч в онлайн форматі пройде у четвер, 3 березня, пише 24 Канал з посиланням на Reuters. У центрі уваги 8 країн, які входять до ОПЕК+, планують збільшити обсяги видобування нафти з наступного місяця.

Ці країни уже збільшують обсяги видобування нафти. Проте на зустрічі, як очікують, вони погодять подальше збільшення видобутку з травня. Згідно з інформацією від джерел, які обізнані з ситуацією, 8 країн-членів ОПЕК+ планують збільшити видобуток нафти на 135 тисяч барелів на день з наступного місяця.

Нагадаємо, що аналітики з Goldman Sachs оновили прогноз цін на нафту на 2025 та 2026 роки. Експерти очікують зниження цін на нафту як до кінця поточного року, так й в наступному. Вони враховували плани ОПЕК+ щодо видобутку та перспективи попиту на ринку.

Що таке ОПЕК

Це картель, створений нафтовидобувними країнами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти. Членами організації наразі є 12 країн: Алжир, Венесуела, Габон, Екваторіальна Гвінея, Ірак, Іран, Республіка Конго, Кувейт, Лівія, Нігерія, ОАЕ, Саудівська Аравія.

На тлі різкого падіння цін на нафту у 2016 році до ініціатив ОПЕК для контролю ситуації на ринку вирішили долучитися ще 10 країн – Росія, Казахстан, Мексика, Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Малайзія, Оман, Південний Судан та Судан. Це і стало ОПЕК+.

Це вдруге країни ОПЕК+ можуть збільшити обсяги видобування нафти у рамках плану скорочення видобутку на мільйони барелів на добу, який група запровадила з 2022 року. Водночас ОПЕК+ тисне на інших виробників нафти. Це стосується країн, які перевищили свої цільові показники щодо видобутку сировини. Нафтовий картель прагне, аби вони обмежили видобуток, а також на деякий час знизили рівень видобутку, аби компенсувати перевищені показники.

Джерело матеріала
loader