Фантомний біль: процедури, які допомагають бійцям з ампутаціями
Фантомний біль: процедури, які допомагають бійцям з ампутаціями

Фантомний біль: процедури, які допомагають бійцям з ампутаціями

Львівські фахівці допомагають 41-річному захиснику долати больовий синдром після ампутації обох нижніх кінцівок.

Фантомний біль

41-річний боєць ДШВ Іван Голик втратив обидві ноги разом із берцями у лютому минулого року, коли у бліндаж влучив ворожий танк.

Через тиждень після поранення та подвійної ампутації на рівні стегон його доправили до Львова, внаслідок чого Іван страждав на сильний біль, зокрема у частинах кінцівок, яких більше не було.

Зараз дивляться

Аби полегшити стан захисника,  фахівці встановили спеціальний катетер та розробили індивідуальну схему мультимодального знеболення, що включала медикаментозний вплив на різні ланки больових рецепторів.

Процедура, яка покращила стан

Та під час активної фізичної реабілітації Іван гострий біль посилився через невроми – патологічні збільшення нервів, що часто супроводжує ампутації.

–  Біль був настільки нестерпним, що його можна порівняти лише з ударами струмом. Мені це дуже заважало опановувати ходьбу на протезах, – каже Іван.

Тож фахівцям доведося виконати високоточну мініінвазивну інтервенційну процедуру – радіочастотну абляцію невром. І це спрацювало.

Наразі Іван продовжує відновлюватися з фізичними терапевтами та почувається набагато краще.

Аби полегшити страждання наших воїнів, спеціалисти започаткували  проєкт Герої без болю.

Його мета – створити центри лікування болю у всіх лікарнях Першого медоб’єднання Львова. Нині такий є лише в Лікарні Святого Пантелеймона. Підтримати проєкт можна за посиланням.

Джерело і фото: Перше медоб’єднання Львова

Джерело матеріала
loader
loader