Британія запровадила санкції проти грузинських суддів та проросійської мережі в Молдові
Британія запровадила санкції проти грузинських суддів та проросійської мережі в Молдові

Британія запровадила санкції проти грузинських суддів та проросійської мережі в Молдові

У середу Велика Британія ввела санкції проти проросійської групи, відповідальної за спроби фальсифікації президентських виборів в Молдові минулого року, та проти грузинських суддів, яких звинувачують у корупції.

Про це з посиланням на заяву Міністерства закордонних справ Великої Британії повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Антикорупційні санкціїспрямовані на російську організацію «Євразія» і передбачають заморожування активів та заборону на в'їзд для цієї організації, її засновниці Неллі Парутенко та члена правління Наталії Параски.

У британському МЗС заявили, що мережею «Євразія» керував олігарх Ілан Шор. Шор, який проживає в Росії, потрапив під британські санкції у 2022 році відповідно до антикорупційного законодавства. У жовтні ЄС запровадив санкції проти «Євразії».

Молдова заявила, що схеми, в тому числі й та, якою керував Шор, мали на меті купити голоси сотень тисяч людей.

Міністр закордонних справ Девід Ламмі заявив, що Британія не буде ігнорувати спроби підірвати демократію в країнах, які вона вважає своїми друзями і партнерами.

«Коли брудні гроші вільно течуть, це підриває суспільну довіру, дестабілізує економіку і дозволяє зловмисникам підривати верховенство права», - заявив Ламмі в інтерв'ю агентству Reuters. «Протидіючи цим загрозам, ми захищаємо основи демократичного врядування - інститути, яким громадяни можуть довіряти і які притягують до відповідальності тих, хто перебуває при владі».

Раніше Британія вже заявляла, що Москва використовує дезінформацію, незаконне фінансування та політичну підривну діяльність для підриву демократії в Молдові.

Також Британія запровадила санкції проти лідерів грузинського «суддівського клану» Левана Мурусідзе і Михеїла Чинчаладзе, яких зовнішньополітичне відомство описало як «групу партійно-політичних суддів, які зловживають своїм становищем, щоб впливати на судові рішення і підривати верховенство права» на користь партії «Грузинська мрія». Обох суддів звинуватили в корупції і запровадили фінансові санкції, а саме «заморожування коштів та економічних ресурсів».

Як повідомляв Укрінформ, минулого року Рада ЄС включила до переліку осіб, на яких поширюються обмежувальні заходи Європейського Союзу, п’ять персон та одну установу, які причетні до дій з дестабілізації політичної ситуації в Молдові. Під санкції потрапила, зокрема, організація «Євразія», головною метою якої є просування інтересів Росії за її кордонами, у тому числі – в Молдові, а також керівниця та засновниця цієї неурядової асоціації Неллі Парутенко.

Фото: History of Great Britain

Теги за темою
Корупція Грузія Молдова
Джерело матеріала
loader
loader