Видно навіть з космосу: чому в Австралії червона земля
Видно навіть з космосу: чому в Австралії червона земля

Видно навіть з космосу: чому в Австралії червона земля

Не усі знають, чому в Австралії ґрунт червоний, хоча цьому є цікаве пояснення.

Ви дізнаєтесь:

Якщо подивитися на Австралію з космосу, її поверхня більше нагадує Марс, ніж типовий земний ландшафт. А все через насичений колір континенту. Чому земля в Австралії така червона розповіли в NESDIS.

Главред дізнався, що відтінок ґрунту формується під впливом різних факторів, зокрема клімату, віку, складу вихідних порід та інших процесів. У регіонах із прохолодним кліматом основну роль у вивітрюванні порід відіграють фізичні явища, як от замерзання води, температурні перепади, діяльність рослин і тварин, а також проникнення солоної води. Однак у теплих регіонах, як-от в Австралії, переважає хімічне вивітрювання, коли породи й ґрунт змінюються під впливом хімічних реакцій.

Австралія має ідеальні умови для одного з видів хімічного вивітрювання - окислення. Це явище характерне для порід, що містять значні концентрації заліза. У гарячому та посушливому середовищі такі породи починають "іржавіти". Утворені оксиди заліза не лише сприяють руйнуванню скель, а й забарвлюють землю в червоний колір.

Ще одним важливим чинником є геологічний вік австралійських ґрунтів. На відміну від більшості Північної півкулі, цей континент не зазнавав значного впливу льодовикових періодів у відносно недавній історії. Це означає, що місцеві ґрунти формувалися протягом мільйонів років, накопичуючи оксиди заліза.

Хоча червоні ґрунти Австралії виглядають вражаюче, їх родючість залишається низькою, адже вони вкрай бідні на поживні речовини.

Читайте також:

Що таке NESDIS?

Національна служба екологічних супутників, даних та інформації (NESDIS) була створена Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) для управління програмами екологічних супутників Сполучених Штатів, а також для управління даними, зібраними Національною службою погоди та іншими державними установами та департаментами, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader