Відданий Трампу ведучий Джо Роган раптово розкритикував його рішення
Відданий Трампу ведучий Джо Роган раптово розкритикував його рішення

Відданий Трампу ведучий Джо Роган раптово розкритикував його рішення

Подкастер підтримував президента США, але йому не сподобалася політика масової депортації. Роган припустив, що до в'язниці в Сальвадорі, яку він назвав "пеклом на Землі", могли відправити невинних людей.

Про це пише NYpost.

Рішення адміністрації Трампа застосувати Закон про іноземних ворогів, щоб відправити сотні ймовірних членів банд у сумнозвісну в'язницю CECOT у Сальвадорі, спричинило судові позови і протести.

Однак засудження Роганом цього рішення на тлі повідомлень про те, що невинних мирних жителів помилково переплутали зі злочинцями, може стати найсерйознішим ударом для адміністрації Дональда Трампа.

"Це жахливо. Є побоювання, що людей, які не є злочинцями, ловлять, депортують і відправляють до в'язниць Сальвадора. Це якесь безумство, що таке можливо. Це жахливо. І це, знову ж таки, погано для справи", — заявив Роган.

Вважається, що неймовірно успішний подкаст Рогана привернув молодих виборців-чоловіків до руху MAGA після того, як Трамп з'явився в одному з епізодів під час своєї президентської передвиборчої кампанії.

Дональд Трамп на подкасті Джо Рогана
Фото: Скриншот

Таким чином, його думка про політику адміністрації має величезний вплив на його фанатів.

Він загалом підтримував радикальні дії Трампа в перші два місяці його перебування в Білому домі, але Роган підвів риску під час суботнього епізоду.

Надходили повідомлення про те, що деякі з 238 іммігрантів, затриманих під час масових рейдів, були неправильно ідентифіковані.

Джо Роган і Дональд Трамп минулого року
Фото: Getty Images

Один із таких випадків імовірно пов'язаний із 31-річним Андрісом Ернандесом із Венесуели, який працював перукарем і легально прибув до Сполучених Штатів. У звіті журналу Time Magazine із в'язниці зазначалося: "Один молодий чоловік заридав, коли охоронець штовхнув його на підлогу. Він сказав: "Я не член банди. Я гей. Я перукар".

Репортер сказав: "Я йому повірив. Але, можливо, це тільки тому, що він виглядав не так, як я очікував, — він не був татуйованим монстром".

Посилаючись на статтю, Роган сказав: "Скільки часу мине, перш ніж цей хлопець зможе вийти на свободу? Чи можемо ми придумати, як їх визволити? Чи є якийсь план, щоб попередити владу про те, що вона зробила жахливу помилку, і виправити її?"

Він також заявив, що політика Білого дому зараз — не визнавати помилок. І нагадав про скандал із чатом Signal, коли високопоставлені американські чиновники, включно з міністром оборони Пітом Гегсетом, додали журналіста в груповий чат, де обговорювали плани нападу на Ємен.

Трамп і всі причетні відмовилися визнати свою провину, натомість обрушившись із критикою на журналіста і звинувативши його в перебільшенні того, що він почув у чаті.

Нагадаємо, Дональд Трамп заявив, що венесуельська банда "Трен де Арагуа" вторгається до Сполучених Штатів, і послався на Закон про іноземних ворогів 1798 року — закон воєнного часу, що надає президентові ширшу свободу дій у політиці та виконавчій владі для прискорення масових депортацій.

Депортовані у в'язниці CECOT у Сальвадорі
Фото: Nayib Bukele/X

Однак суддя Джеймс Боасберг заборонив подальші депортації відповідно до закону і наказав авіарейсам повернутися до Сполучених Штатів, що адміністрація не виконала.

Тепер адміністрація просить Верховний суд дозволити відновити ці депортації і 31 березня відправила в Сальвадор ще 17 осіб, заявивши, що це "жорстокі злочинці".

Нагадаємо, Фокус писав про в'язницю CECOT у Сальвадорі, яку критики називають "чорною дірою в правах людини".

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader