В Україні завершили подачу декларацій: скільки службовців показали свої статки за три роки
В Україні завершили подачу декларацій: скільки службовців показали свої статки за три роки

В Україні завершили подачу декларацій: скільки службовців показали свої статки за три роки

Публічні службовці подали майже 627 тис. декларацій за 2024 рік під час кампанії декларування, яка завершилась 31 березня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

У 2024 році, коли одночасно тривали три кампанії декларування, за звітний період 2023 року були подані понад 664 тис. декларацій, за 2022 рік – 649 тис., за 2021 рік – 656 тисяч.

Деклараціїза 2024 рік подали 137 топпосадовців міністерств, понад 47,6 тис. посадовців категорій "А" та "Б'"(держслужбовці, які обіймають керівні посади), понад 5,1 тис. суддів, понад 19,6 тис. прокурорів, слідчих і дізнавачів та понад 109,4 тис. посадовців місцевого самоврядування.

Серед декларантів найбільше посадовців з Києва та північних областей (178 тис.), а також західних областей (170 тис.).

З центральних регіонів подали 147 тис. декларацій, з південних – 82,5 тис., зі східних – 47,4 тис.

Динаміка подання декларацій зростала ближче до завершення кампанії.

Зокрема у січні були подані майже 20 тис. декларацій, у лютому – понад 124,7 тис., а у березні – понад 482 тис.

Протягом останніх двох тижнів березня в середньому в робочі дні подавали понад 22 тис. декларацій на добу, тоді як на початку місяця ця цифра становила близько 13 тис.

У вихідні дні подання декларацій традиційно сповільнювалось, в середньому було подано близько 9 тис. декларацій на добу.

31 березня, в останній день декларування, публічні службовці подали майже 20 тис. декларацій, 19 березня подали найбільше декларацій – понад 24 тис.

Протягом трьох місяців кампанії декларування фахівці контакт-центру НАЗК надали понад 30 тис. консультацій, з яких понад 21,3 тис. телефоном.

Унікальністю цієї кампанії декларування стала удосконалена форма декларації, заповнення якої полегшили можливість обрання даних з довідників, оновлені випадаючі списки і підказки, логічні перевірки й посилання на роз’яснення.

Також з`явилася можливість для декларантів скористатися функцією часткового автозаповнення чернетки декларації, яку НАЗК презентувало в жовтні 2024 року.

Щоб скористатись цією функцією, зокрема необхідно сформувати довідку “Дані для декларації”, яка дозволяє зібрати дані про свої та членів сім’ї активи і доходи, інші відомості з 16 реєстрів та баз даних.

За 2024 рік це зробили понад 260 тис. декларантів. За весь час існування функцією “Дані для декларації” скористалися понад 820 тис. разів, йдеться про довідки за 2021-2024 роки.

За словами голови НАЗК Віктора Павлущика, “скориставшись функцією часткового автозаповнення декларації, декларанти мали можливість уникнути помилок та одруківок, використавши дані з реєстрів, які вже знає про них держава".

На його думку, зменшення технічних помилок в деклараціях допоможе НАЗК відібрати для проведення перевірки найбільш ризикові декларації.

Це сприятиме підвищенню ефективності перевірок і дасть змогу зосередити увагу на встановленні ознак незаконного збагачення посадовців, необґрунтованості набуття ними активів, виявленні прихованих від декларування активів, у тому числі за кордоном

НАЗК планує почати перевіряти декларації за 2024 рік з травня, оскільки декларанти мають 30 днів для виправлення декларації від дати її подання. Після цього всі декларації пройдуть оцінку ризиків за допомогою логічного та арифметичного контролю, зауважив Павлущик.

Як нагадали у НАЗК, у разі виявлення помилки в декларації виправити її можна один раз протягом 30 діб з дня подачі декларації.

Окремі декларанти мають право на відтермінування подачі декларації під час дії воєнного стану. Декларації, подані такими особами, можуть не відображатись у публічній частині Реєстру декларацій.

Як повідомляв Укрінформ, НАЗК за лютий завершило 85 повних перевірок декларацій,відібраних за новим ризикоорієнтованим підходом, під час яких виявило порушення на понад 605 млн грн.

Теги за темою
НАЗК
Джерело матеріала
loader
loader