/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Fad78ff0bf2c6e8062c7d859e55736ffa.jpg)
У новій справі по терміналу "Боріваж" екскерівнику "ПриватБанку" Яценку готується оголошення про підозру
Кілька тижнів тому, 13 березня зерновий термінал «Боріваж», за рішення суду, було передано в управління АРМА.
Та довести злочинну "схему" до логічного завершення олігархам завадили детективи БЕБ.
Тепер же, у новій кримінальній справі по "Боріважу", очікуються нові підозри та арешти, які стосуватимусь, зокрема, й представників колишнього топменеджменту "Приват.
Про це пише Parlament.
Так, "Боріваж" передали АРМА за клопотанням Бюро економічної безпеки України.
Слідство встановили, що термінал ще у 2016 році незаконно був переданий ТОВ «Агротермінал Логістик», хоч і перебував в заставі НБУ.
«Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи ТОВ «Боріваж» діючи за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Агротермінал Логістик» [власник термінала], ПАТ КБ «Приватбанк» та іншими невстановленими особами у 2016 році вчинили незаконні дії щодо заставленого майна — морського перевантажувально-складського комплексу зернових вантажів, що перебувало в заставі Національного банку України згідно іпотечного договору», — йдеться в ухвалі суду.
У 2016 році саме заступник голови правління "Приват.
Банку" Володимир Яценко керував схемою закладення юридичних "бомб", які б дозволили після націоналізації банку залишити найцінніші активи собі.
В останні дні вересня 2016, коли про майбутню націоналізацію "Приват.
Банку" вже відкрито говорили на рівні НБУ саме Яценко організував переведення порту "Боріваж" із компанії боржника "Приват.
Банку" до нової компанії – "Агротермінал Логістик".
В заставу банк отримав замість цінного порту "корпоративні права" нової компанії — тобто повітря.
Це, власне, й дозволило, колишньому менеджменту банку, включно з Володимиром Яценко, з часом заволодіти портом і на ньому заробляти, "кинувши" вже державний "Приват.
І тільки з плином майже 9 років ця історія все ж стала предметом ґрунтовного кримінального розслідування.
У БЕБ наразі встановлюють усіх учасників схеми, до яких належать, власне, Яценко, інші представники тодішнього менеджменту "Приватбанку", нерезиденти-засновники юридичних осіб, члени Центральної колегії Міністерства юстиції та щонайменше два судді, один з яких перебуває вже за межами України.

