Що потрібно Україні для вступу в ЄС: в Раді назвали секрет успіху Польщі
Що потрібно Україні для вступу в ЄС: в Раді назвали секрет успіху Польщі

Що потрібно Україні для вступу в ЄС: в Раді назвали секрет успіху Польщі

Для вступу до Європейського Союзу Україні необхідно ухвалити від 500 до 700 законів у відносно стислі терміни. Якщо мета – бути готовими до 2029 року, ці зміни мають бути впроваджені до цього часу. Про це заявив заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко під час спілкування з медіа на конференції "Вступ України в ЄС: вибір зроблено, питання часу", повідомляє кореспондент Главреда.

Він наголосив на тому, що вже на початку – в середині 2025 року потрібно розробити, узгодити та адаптувати ці закони відповідно до європейського права.

"Потрібно також скомунікувати їх із суспільством, експертними середовищами. Плюс, звичайно, це, напевно, не є прямим мандатом цієї чи будь-якої іншої програми – це наша справа. Але ми за допомогою колег будемо завжди додавати і політичний вимір до переговорів, наприклад, щодо відтермінування та транзитних періодів або підтримки тих чи інших реформ", - сказав він.

Корнієнко наголосив, що одним із факторів успішного вступу Польщі до ЄС було відтермінування впровадження низки норм, зокрема щодо реформи аграрного сектору.

За його словами, Україна усвідомлює масштабні виклики, пов’язані з війною, станом економіки та інфраструктури. Очевидно, що деякі вимоги не можуть бути запроваджені негайно, адже європейське регулювання передбачає високі стандарти якості харчових продуктів, екології, чистоти повітря та води. Водночас ЄС надаватиме підтримку Україні та її ключовим галузям.

"Є політика згуртованості, політика розвитку сільських територій. Ми сподіваємось брати участь у цих програмах. Ми вже беремо участь у політиці згуртованості щодо регіональних проєктів. Ми адаптували та ратифікували кілька угод Interreg, які дають можливість нашим громадам змагатися за спільний бюджет. Він уже зараз у Європейському Союзі становить кількасот мільярдів євро. Це дуже великі кошти", - наголосив заступник голови ВРУ.

Корнієнко підкреслив, що одним із ключових викликів є спроможність громад. За його словами, ведеться активна робота над їх навчанням як з боку України, так і міжнародних партнерів. Уже реалізуються проєкти за підтримки Естонії, Литви та Данії, спрямовані на те, щоб допомогти громадам освоювати процес подачі заявок на фінансування, отримання коштів і подальшу реалізацію проєктів.

"Адже, на відміну від загальноприйнятої думки, що європейські гроші – це не лише конференції чи круглі столи, насправді це – водопровід у громаді, дорога, кільцевий автобусний маршрут, шкільні автобуси для сільських шкіл, освітлення, створення робочих місць, підтримка бізнесу, кооперативи тощо", - резюмував він.

Новина доповнюється...

Джерело матеріала
loader
loader