Новий етап євроінтеграції: скринінг цифрової трансформації між Україною та Єврокомісією
Новий етап євроінтеграції: скринінг цифрової трансформації між Україною та Єврокомісією

Новий етап євроінтеграції: скринінг цифрової трансформації між Україною та Єврокомісією

У Брюсселі проходить двостороння зустріч представників України та Європейської Комісії в межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС за переговорним Розділом 10 "Цифрова трансформація та медіа".

Такі зустрічі є невідʼємною складовою переговорного процесу вступу країни до Європейського Союзу, повідомляє Урядовий портал.

За інформацією головного переговірника, віцепремʼєра-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністра юстиції України Ольги Стефанішиної, Україна долучились до таких програм ЄС, як "Цифрова Європа", "Механізм "Сполучення Європи", "Креативна Європа". Україна бере участь як спостерігач у європейських експертних групах, підписала Угоду з Європейським агентством з кібербезпеки (ENISA), український регулятор бере участь у роботі BEREC.

Україна прагне продовжити та розширити таку практику і прискорити інтеграцію щодо приєднання до політики "Роумінг як вдома", взаємного визнання довірчих послуг та електронної ідентифікації, інтеграції України до DESI (Індекс цифрової економіки та суспільства), доступу до Кібер Резерву ЄС та стратегічної цілі щодо напівпровідників в межах програми "Цифрова Європа". Також Україна прагне прискорити інтеграцію для участі в якості спостерігача в низці експертних груп ЄС.

Двосторонні зустрічі Україна-ЄС за Розділом 10 "Цифрова трансформація та медіа" триватимуть 1 квітня. В межах сесій українські фахівці представлять прогрес щодо наближення законодавства до права ЄС та наступні кроки за такими напрямками:

Електронні Комунікації;
Цифрові послуги;
Дані;
Довіра до цифрових технологій та кібербезпека;
Медіа;
Штучний інтелект та інші.

Законодавство ЄС в межах даного розділу включає правила щодо електронних комунікацій, послуг інформаційного середовища, зокрема електронної комерції та послуг з умовним доступом, а також аудіовізуальних послуг. У сфері електронних комунікацій acquis ЄС має на меті усунути перешкоди для ефективного функціонування внутрішнього ринку телекомунікаційних послуг і мереж, сприяти конкуренції та захищати інтереси споживачів у цьому секторі, включаючи загальну доступність сучасних послуг.

Джерело матеріала
loader
loader