/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Feb279fc34290a9209cb1f0d240895656.jpg)
Надихнувшись американським футболом: у США створили дрон-камікадзе, схожий на м’яч для регбі
Американський стартап XDOWN представив легкий автономний безпілотник, який запускається вручну і може бути як ударним дроном-камікадзе, так і зброєю проти ворожих БПЛА.
Як нагадують автори порталу The War Zone, ще у 70-х роках минулого століття розробники боєприпасів в США скористались шаленою популярністю серед американців грою у місцевий футбол, який за правилами дещо схожий на розповсюджене у Європі та Азії регбі. Тож зброярі наповнили вибуховою речовиною корпус, схожий на м’яч у формі узбецької дині, повідомляє АрміяInform.
Таке рішення дозволило солдатам Армії США, кожен з яких хоча б раз у житті грав в американський футбол, жбурляти гранати набагато далі і точніше, ніж у них виходили кидки звичайних «лимонок».
Тому інженерам фірми XDOWN з Каліфорнії у своїй розробці метальної тактичної безпілотної літальної системи PS Killer (PSK) просто знадобилося лише скористатися досвідом своїх попередників.
PSK, який можна охарактеризувати як безпілотник типу «кинув і забув», призначений для сил спеціальних операцій та контртерористичних місій, забезпечуючи швидкість, скритність та точність наведення.
Фахівці XDOWN описують процес розгортання дронів PSK просто як у квотербека, гравця, що кидає футбольний м’яч: «Візьми його — Включи його — Кинь його». Безпілотник починає роботу протягом двох наступних секунд.
Після активації дрон розкриває лопаті гвинта та невелике крило та летить до цілі. PSK розвиває швидкість до 250 кілометрів на годину, а дальність його дії становить понад 60 кілометрів.
Зазначається, що дрон розробили для спеціальних операцій. Безпілотник призначений для точкового ураження цілей з мінімальною супутньою шкодою. PSK може нести бойову частину вагою до 700 г.
Розробники відзначають високу точність дрона, що особливо важливо для операцій у міських умовах. Особливу увагу творці PSK приділили мінімізації супутнього збитку — дрон може ефективно усувати загрози, з мінімальним ризиком пошкоджень цивільної інфраструктури.
В той самий час невідомо, як за таких параметрів має відбуватись управління: це має бути захоплення цілі перед кидком або ж ручне керування дрона оператором? На представлених фото не видно жодних оптичних пристроїв.
Крім того, управління дронів на відстань більше ніж 5-10 кілометрів потребує використання габаритних станцій управління, а у випадку заявлених 60 км — ще й ретрансляторів зв’язку.
Частково великий радіус дії може пояснюватись заявленою розробниками можливістю роботи безпілотника у складі «рою дронів».
Що стосується характеру використання, то безпілотник позиціонують як інструмент для полювання на особливо важливі цілі (HVT). Стверджується, що його передові можливості ідеально підходять для динамічних операцій сил спеціальних операцій, де критична кожна секунда.
