Катастрофа танення льодовиків: NASA спостерігає історичний рекорд зменшення крижаного покриву Землі
Катастрофа танення льодовиків: NASA спостерігає історичний рекорд зменшення крижаного покриву Землі

Катастрофа танення льодовиків: NASA спостерігає історичний рекорд зменшення крижаного покриву Землі

Depositphotos

Результати нового дослідження NASA та Національного центру даних про сніг і лід (NSIDC) вказують на досягнення нового історичного мінімуму крижаного покриву Землі.

Вимірювання крижаного покриву в Арктиці, проведені 22 березня, свідчать, що площа морського льоду скоротилась до 14,33 млн квадратних кілометрів — найнижчого рівня у цьому регіоні у зимовий період за всю історію спостережень. Попередній мінімум був зафіксований у 2017 році і складав 14,41 млн кв км.

За даними NASA, станом на 1 березня,  протягом літнього періоду лід в Антарктиці скоротився до 1,98 млн кв км. Це на 30% менше, ніж 2,84 мільйони кв км, які фіксувались в Антарктиді до 2010 року у цей період.

Всередині лютого цього року загальна площа морського льоду на планеті скоротилась на понад 2,5 млн кв км. Площа, позбавлена крижаного покриву, наразі приблизно дорівнює континентальній частині США на схід від річки Міссісіпі.

За словами дослідниці з Центру космічних польотів NASA Лінетт Бойсверт, наступний літній сезон розпочнеться із значно меншою кількістю льоду на полюсах, що не віщує нічого доброго. Морський лід в Арктиці відіграє ключову роль у підтримці тамтешньої екосистеми. Площа крижаного покрову у цьому регіоні та і по всій Землі скорочується через те, що влітку тане набагато більше морської криги, ніж замерзає взимку.

Кліматологи вже визнали 2024 рік найспекотнішим за всю історію спостережень на Землі. Окрім цього у минулому році були зафіксовані рекордні викиди вуглецю внаслідок спалювання викопного палива.

Спецпроєкти

Науковці проводять вимірювання за допомогою супутників, що відстежують природне випромінювання у мікрохвильовому діапазоні. Морська крига та вода мають різне випромінювання. Також використовуються історичні дані, наприклад дані, зібрані в 1970-х і 1980-х роках за допомогою супутника Nimbus-7.

«Поки що не ясно, чи Південна півкуля увійшла в нову норму з постійно низьким рівнем льоду, чи Антарктика перебуває на етапі, що минає, і в найближчі роки повернеться до попереднього рівня», — зазначає науковець з Національного центру даних про сніг і лід Волт Мейер.

Джерело: NASA; Space.com

Теги за темою
NASA
Джерело матеріала
loader
loader