/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fc483faa29af28bf2b1b160ccaf0835ed.jpg)
Візит Трампа в Саудівську Аравію перенесли з 2 причин: як до цього може бути причетна Україна
Зокрема, йдеться про інвестиції Ер-Ріяду в американський бізнес, а також ситуацію на Близькому Сході, де знову розпочалися бойові дії. Про це детальніше розповів політтехнолог Олег Постернак у коментарі для 24 Каналу.
Навіщо Трампу зміцнювати зв'язки із Саудівською Аравією
На думку політтехнолога, наразі дивно пов'язувати відвідини Ер-Ріяду з перемир'ям між Україною та Росією, якого Трампу поки не вдається досягти до Великодня. Є кілька факторів, які можуть впливати на його рішення відвідати королівство.
Перший фактор – це економічні відносини, зокрема інвестиції Саудівської Аравії в американський бізнес. Трамп вже заявляв, що готовий приїхати, якщо саудити інвестують у США значні суми, зокрема на трильйон доларів.
Економіка є важливою для президента Сполучених Штатів Америки, адже він завжди був зацікавлений у підтримці торгових зв'язків, особливо з країнами Перської затоки.
Для Трампа гроші – це "кров" в економіку, враховуючи його митні обмеження і конфлікти Канадою, Панамою, ЄС та Китаєм, він дуже зацікавлений проробити ще одне вікно на Близький Схід,
– поділився Олег Постернак.
Другим фактором є ситуація на Близькому Сході, зокрема бойові дії в Газі, де Ізраїль відновив військову операцію проти ХАМАС. Саудити активно підтримують ідею створення Палестинської держави, проти чого Трамп раніше був скептично налаштований, навіть пропонував виселити палестинців з Гази.
Також США мають стратегічні інтереси в регіоні. Трамп хоче зміцнити відносини з Саудівською Аравією для протистояння Китаю. Кілька років тому країни уклали стратегічну угоду, схожа також була укладена з Іраном. Крім того, це може бути підготовка до потенційної війни з Іраном, про що свідчать нещодавні заяви Тегерану щодо бойової готовності американських ракет.
Нагадаємо, що Трамп під час свого першого президентства також приїздив до Саудівської Аравії. Завдяки контактам з Ер-Ріядом, Вашингтон зміг укласти "Авраамові угоди".

