В Україні ціни на книги зростуть від 10% до 50%
На останньому "Книжковому арсеналі" видавці висловили припущення, що у 2025 році ціни на книжки можуть піднятися на 50%, що означатиме середню вартість у межах 700–800 гривень. Про це пише "Суспільне Культура", яке звернулося до українських видавництв, аби дізнатися, чи планують вони підвищувати ціни на свою продукцію найближчим часом.
- З 1 квітня ціни на свої книжки зростуть через підвищення вартості матеріалів для друку. У свою чергу, у мережі книгарень "Є" помітили переоцінку книг вже в середині березня, що призвело до додаткових нічних змін для працівників, - заявило видавництво "Старого Лева".
Інші українські видавництва також розповіли "Суспільному Культура", чи планують вони підвищувати ціни на свою продукцію найближчим часом:
"Лабораторія" - Видавництво не планує змінювати ціни найближчим часом - скоріше за все, це відбудеться лише після "Книжкового арсеналу". Наразі ціна на видання залишатиметься без змін.
"Ще одну сторінку" - Планує перегляд цін на свої книги влітку, коли вартість зросте в середньому на 10%. Особливо це стосується видань, що постійно додруковуються.
"Книголав" - З 1 січня видавництво підвищило ціни на 10–15% через зростання витрат на виробництво книг та зміну валютного курсу. Подальших підвищень не передбачається до другого кварталу 2025 року.
"КСД" - Проводить регулярні планові коригування цін, однак значного підвищення не очікується.
"Наш Формат" - Ціни були переглянуті в лютому на 10%. Видавництво пояснює підвищення зростанням вартості паперу, друку та логістики.
Vivat - Ціни на книги Vivat також зростатимуть через підвищення витрат на папір, поліграфію, логістику та придбання прав на іноземні видання. Оновлення вартості може скласти 10-15%.
Artbooks - У видавництві переглядають ціни на початку кожного року. У 2024 році ціни залишалися незмінними, але у 2025 році їх збільшили на 10–15% через підвищення вартості друкованих послуг, купівлі прав та логістики.
Книгарня "Є" - Перегляд цін відбувається регулярно, а працівники навіть згадували про нічні зміни в результаті великих обсягів роботи через зміни вартості книжок. Керівник роздрібної мережі, Руслан Кобзар, підтвердив, що нічні зміни мали місце, але були скасовані після певного інциденту. Він додав, що зміна цін призводить до коливань попиту, а після підвищення цін покупці потребують певного часу для адаптації.
- Під час візиту в Київ 24 лютого колишній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсонпід час візиту в Київ 24 лютого відвідав магазин мережі "Книгарня "Є ". Він підписав декілька своїх книг, розкупили за 20 хвилин.
- 5 лютого стало відомо, що у Києві відбудеться XIII літературний фестиваль "Книжковий Арсенал".
- У січні американський підприємець та мільярдер Ілон Маск назвав дев’ять книг, які, на його думку, має прочитати кожен. Маск часто називає книги своїми головними наставниками, які формують його мислення та надихають його новаторські починання.

