/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Ffb09fa76b864abed671f0e32182b89e0.jpg)
До України вирушать європейські військові групи: готуються до розміщення "сил заспокоєння"
Упродовж найближчих тижнів до України прибудуть військові групи з європейських країн, щоб оцінити можливості розміщення міжнародних сил, які в майбутньому можуть відіграти ключову роль у захисті українських територій після завершення активної фази війни.
Про це пише The Washington Post.
Як повідомляють дипломатичні джерела, Франція та Велика Британія виступають ініціаторами створення так званої “коаліції охочих” – формування, яке зможе забезпечити безпеку українських міст, стратегічних об’єктів, а також підтримувати ЗСУ матеріально і проводити підготовку особового складу.
За задумом, такі сили не будуть розгортатися на лінії фронту, але можуть стати стабілізуючим чинником у повоєнний період.
Європейські військові планувальники мають визначити як чисельність потенційного контингенту, так і місця його можливого розміщення.
Також, за словами двох західних дипломатів, увага зміщується на можливості повітряної та морської присутності – зокрема, патрулювання неба і Чорного моря.
“Пропозиції надходять з усіх напрямків: від логістики і командування – до повітряного та морського розгортання”, – зазначив прем’єр Великобританії Кір Стармер.
Водночас конкретні зобов’язання з боку інших європейських країн поки що не прозвучали.
Скепсис викликає невизначеність позиції США – союзники не впевнені, що Вашингтон підтримуватиме таку ініціативу в разі агресивних дій з боку Росії.
Частина країн заявила, що не направлятиме свої сили без чітких гарантій втручання Сполучених Штатів у разі нападу на миротворців.
Президент Франції Еммануель Макрон визнає це, але наполягає:.
“Ми не можемо сказати, що якщо американці не приєднаються до нас, то ми нічого не зробимо.
Я хочу, щоб американці були на нашому боці.
Але ми маємо бути готовими до ситуації, в якій вони, можливо, не приєднаються”.
Адміністрація Дональда Трампа наразі не дала чіткої відповіді.
Європейські дипломати визнають, що з команди Трампа надходять суперечливі сигнали – навіть під час конфіденційних перемовин.
Його представник Стів Віткофф, який бере участь у діалозі з Москвою, назвав ідею розгортання “сил стримування” надто “спрощеною”.
Незважаючи на це, французька сторона наполягає: США не виключають своєї участі в такій місії, і дискусії тривають “у повній гармонії з американськими партнерами”.
Раніше президент України Володимир Зеленський упродовж тижня в Україні відбудеться термінова зустріч представників генштабів країн, які увійдуть до так званої “коаліції охочих”.
