Внутрішня справа Угорщини: Єврокомісія про референдум Будапешта щодо вступу України до ЄС
Внутрішня справа Угорщини: Єврокомісія про референдум Будапешта щодо вступу України до ЄС

Внутрішня справа Угорщини: Єврокомісія про референдум Будапешта щодо вступу України до ЄС

У Єврокомісії відреагували на плани Угорщини провести голосування про вступ України до Європейського Союзу, назвавши це внутрішньою справою держави

Зміст

Про це заявив речник ЄК Маркус Ламмерт на брифінгу, цитує Укрінформ.

Він підкреслив: розширення ЄС залишається пріоритетом для блоку.

"Щодо Угорщини й опитування. Ми свідомі рішення щодо проведення нового консультативного голосування, яке було започатковано угорським урядом, про входження України до ЄС. Така ініціатива є справою національної влади. З нашої сторони позиція чітка: розширення є і залишається пріоритетом для цієї Європейської комісії. Україна належить до європейської родини, і саме тому ЄС відкрив переговори про входження з Україною у червні 2024 року", - акцентував Ламмерт.

Речник наголосив, що Київ довів свою рішучість просуватися на шляху до Євросоюзу підкресливши: блок прагне продовжувати підтримку України й інших партнерів та "досягати сталого прогресу на шляху їх входження до ЄС".

"Політика розширення ЄС більш ніж будь-коли раніше є стратегічною інвестицією у довгостроковий мир, стабільність, добробут та безпеку усього нашого континенту. Ми не маємо робити помилку – йдеться про нашу власну безпеку, оскільки не буде європейської безпеки без безпеки України", - додав він.

  • 20 березнястало відомо, що підсумковий документ Європейської Ради щодо саміту про Україну підтримали всі держави - члени блоку, окрім Угорщини.
  • 23 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не дасть згоди на подальший розвиток переговорів про вступ України до Євросоюзу, доки не буде вирішено питання про відновлення прав угорської меншини в Закарпатті, які були обмежені у 2015 році.
  • Водночас у середині квітня в Угорщині розпочнеться голосування, щодо вступу України до Європейського Союзу. Разом із бюлетенем виборці отримають і документ з "наслідками" та "ризиками" приєднання українців.
Теги за темою
Україна Новини Євросоюз Європа Угорщина Єврокомісія
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader