Щоб швидко заснути та виспатися: яка найкраща температура в кімнаті для сну
Щоб швидко заснути та виспатися: яка найкраща температура в кімнаті для сну

Щоб швидко заснути та виспатися: яка найкраща температура в кімнаті для сну

Експерти розповіли, як температура в кімнаті впливає на сон людини.

Ви дізнаєтесь:

У реаліях сучасного життя – довгий та міцний сон є справжньою рідкістю. Однак, існує один фактор, який впливає на те, як ви будете спати вночі.

Главредвирішив розібратись, якою повинна бути температура в кімнаті, щоб добре виспатись.

Як температура в кімнаті впливає на сон

Як пише Mirror, експерти з Інституту досліджень старіння протягом півтора року спостерігали за 50 людьми у віці 65 років і старше. Вони змогли побачити, як навколишнє середовище, зокрема температура, впливає на якість їхнього сну.

Проаналізувавши загалом 11 000 ночей сну, було зроблено висновок, що учасники мали найбільш ефективний сон, коли температура в спальні була між 20 і 25°C. У цьому температурному діапазоні учасники були найменш неспокійними, а середня температура 20°C виявилася найкращою, якщо порівнювати її з кількістю годин, проведених уві сні.

Найбільш неспокійний сон спостерігався при підвищенні температури до 30°C, коли було зафіксовано падіння ефективності сну на 5-10 відсотків.

"Загалом, наші результати вказують на оптимальний діапазон температур, при якому сон був найбільш ефективним і спокійним, коли нічна температура навколишнього середовища становила від 20 до 25 градусів за Цельсієм", - наголосили експерти.

Скільки годин потрібно спати людині

Водночас, окреме дослідження виявило ідеальну кількість сну для людей.

У дослідженні вивчалися звички сну майже 500 000 дорослих у віці від 38 до 73 років і було виявлено, що сім годин сну є оптимальною тривалістю, необхідною для людей у цьому віковому діапазоні.

Хоча багато експертів раніше радили спати вісім годин, дослідження дійшло висновку, що це може бути так само шкідливо, як і недостатня кількість сну.

Читайте також:

The Daily Mirror

The Daily Mirror - британська національна щоденна газета у форматі таблоїд та є першим представником таблоїдної журналістики.
Газету заснував Альфред Хармсворт 2 листопада 1903 року. Спочатку Daily Mirror замислювалася як газета для жінок, що видається жінками, і мала стати "віддзеркаленням жіночого життя". Це не принесло успіху, тому Хармсворт вирішив зробити газету кольоровішою і з ширшим колом висвітлюваних питань, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader