/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fe1a335bd1ad2324425a08ea054a8fd62.jpg)
На плечі українців можуть лягти чужі борги за комуналку: коли це можливо
Українці важко справляються зі своїми платіжками, але на їхні плечі можуть лягти ще й чужі комунальні борги. У яких випадках таке можливо, розповіли адвокати на порталі B2B Consult.
Непередбачені проблеми можуть виникнути після придбання житла на вторинному ринку. Однак це можливо у виняткових випадках і, знаючи деякі тонкощі, можна убезпечитися від чужих боргів за житлово-комунальні послуги.
Так, фахівці зазначають, що в Україні немає обов'язкової вимоги щодо довідки щодо відсутності заборгованості при продажу житла. Це означає, що є ризик купити квартиру з боргами.
Законодавством передбачено, що новий власник житла не зобов'язаний виплачувати борги попереднього власника, якщо суд не встановить, що таке зобов'язання він сам взяв на себе. Зазвичай це передбачено відповідним пунктом у договорі.
Щоб уникнути "сюрпризів", адвокати радять уважно вивчити договір перед покупкою нерухомості, щоб заборгованість із комуналки не стала проблемою нового власника.
Якщо ж людина перестала бути власником житла, але на його ім'я продовжують надсилати платіжки та попередження про заборгованість, то вона не зобов'язана платити за послуги.
У такому разі слід направити постачальнику письмове звернення, в якому описати ситуацію, вказати дату продажу та пояснити, що борги накопичилися після цього. Також варто попросити змінити дані про споживача у системі, якщо новий власник не переоформив на себе особовий рахунок.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, хто з українців може не платити за комунальні послуги: адвокати дали роз'яснення.

