Кількість користувачів ДАР перевищила 200 тисяч
Кількість користувачів ДАР перевищила 200 тисяч

Кількість користувачів ДАР перевищила 200 тисяч

Кількість користувачів ДАР перевищила 200 тисяч

У Державному аграрному реєстрі (ДАР) уже зареєстровано вже понад 200 тисяч користувачів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Станом на кінець березня 2025 року 72,6% зареєстрованих користувачів ДАР становлять фізичні особи, 16,6% — юридичні особи, а 10,8% — фізичні особи-підприємці.

У системі обліковано близько 7 млн земельних ділянок загальною площею приблизно 20 млн га, що становить понад 80% від загальної площі сільськогосподарських угідь України. Також у реєстрі зафіксовано понад 573 тис. корів, 320 тис. овець і 54 тис. кіз.

«Той факт, що понад 200 тисяч користувачів уже приєдналися до платформи, свідчить про високу довіру до цифрових інструментів держави, що особливо важливо в умовах війни, коли підтримка має бути швидкою та адресною. ДАР — це інструмент реальної допомоги для фермерів та водночас платформа, через яку ми адаптуємо агросектор до стандартів ЄС. Активне зростання числа учасників системи підтверджує, що ДАР став дієвою платформою для надання державної та міжнародної підтримки агросектору», — наголосив міністр агрополітики Віталій Коваль.

Він також зауважив, що наразі майже всі чинні програми державної та міжнародної підтримки агросектору реалізуються через Державний аграрний реєстр.

У 2024 році понад 31,6 тис. агровиробників отримали державну допомогу через платформу на суму 3,88 млрд грн. На 2025 рік у державному бюджеті на ключові програми підтримки аграріїв передбачено понад 6 млрд грн.

Розвиток ДАР включено до Плану України в межах програми фінансової підтримки ЄС Ukraine Facility як ключовий інструмент модернізації аграрного сектору. Згідно з цим планом, до першого кварталу 2026 року понад 80% державної агропідтримки має надаватися саме через ДАР. У поєднанні з майбутнім запуском Виплатної агенції, яка адмініструватиме фінансування, ДАР стане базою для реалізації аграрної підтримки за стандартами ЄС.

«Інтеграція ДАР із системами ЄС — це не лише технічна відповідність. Це — передумова для повноцінного доступу українських фермерів до європейських ринків, інструментів фінансування та цифрових сервісів. Саме завдяки таким системним рішенням ми створюємо базу для справжнього партнерства з Європейським Союзом», — додав Віталій Коваль.

Джерело матеріала
loader