Грузинські журналісти та фотографи звинуватили World Press Photo в узаконенні російської пропаганди
Грузинські журналісти та фотографи звинуватили World Press Photo в узаконенні російської пропаганди

Грузинські журналісти та фотографи звинуватили World Press Photo в узаконенні російської пропаганди

Фотографи та журналісти висловили обурення через рішення World Press Photo

Грузинські фотожурналісти та фотографи-документалісти звинуватили конкурс World Press Photo в узаконенні російської пропаганди після того, як у конкурсі переміг фотокореспондент російської пропагандистської агенції ТАСС Михайло Терещенко за серію знімків про протести у Тбілісі.

Про це повідомляє NewsGeorgia.

«Присуджуючи премію фоторепортажу, зробленому співробітником ТАСС, World Press Photo узаконює агенцію, відому поширенням дезінформації. Це рішення підриває незалежні медіа, посилює пропаганду та дозволяє фейковим наративам отримати широке визнання», — йдеться у спільній заяві грузинських фотожурналістів.

Фотографи та журналісти висловили обурення через рішення World Press Photo.

«Ми глибоко обурені рішенням World Press Photo присудити премію 2025 року представнику російської державної пропагандистської структури ТАСС за фоторепортаж про грузинські протести — демонстрації, спрямовані безпосередньо проти російського впливу та окупації Грузії. Нагородження фотографа, який представляє кремлівський наратив, за висвітлення антиросійських протестів — не тільки кричущий парадокс, а й пряма образа всіх, хто ризикує життям, протистоїть російському втручанню у суверенітет і майбутнє Грузії», — йдеться у заяві.

Автори заяви додають, що ТАСС «спотворює правду про війну в Україні», як під час війни Росії проти Грузії у 2008 році.

Вони нагадали, що сам Терещенко відверто підтримував російську агресію в Україні, називаючи вторгнення «визволенням».

 Організація World Press Photo оголосила переможців цьогорічного фотоконкурсу. Фотографії класифікували за регіонами, серед яких — Європа. Війні в Україні присвячено дві роботи німецьких фотографів Флоріана Бахмаєра та Нанни Хайтманн. На фото Бахмаєра шестирічна Ангеліна, яка страждає від панічних атак після початку війни. На фото Хайтманн  — поранений під Бахмутом мобілізований з Донецька в підземному шпиталі. 

Журі конкурсу назвало ці два знімки «візуальною парою», яка, на їхню думку, передає як фізичний, так і психологічний виміри війни, котру вони називають конфліктом.

«Журі розглядало два зображення з Європи про російсько-українську війну в тандемі, визнавши їх потужною парою, яка фіксує різні виміри конфлікту. Разом ці зображення розкривають як фізичні, так і психологічні втрати війни, а поєднання дає глибше та деталізованіше бачення конфлікту з далекосяжними глобальними наслідками», — йдеться в коментарі журі

Ще один з переможців цьогорічного World Press Photo — воєнний фотограф державної російської інформаційної агенції ТАСС Михайло Терещенко, який працює в агенції з 2017 року і також входить у Кремлівський пул. Терещенко  потрапив до списку переможців 2025 року за висвітлення протестів у Грузії. 

Рішення нагородити Терещенка викликало реакцію з боку Асоціації професійних фотографів.

Також розкритикували цьогорічні рішення журі WPP журналісти, фотографи та медіаексперти.

  • Читайте також: Нагорода російському фотографу на конкурсі WPP — це етична сліпота

Ілюстрація: Pexels

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Грузія
Джерело матеріала
loader
loader