/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F495c713f4f39e28e7265b75505fb5a93.jpg)
Через мільярдні борги: графіки подачі води з'являтимуться по всій Україні, — нардеп
Народний депутат України Богдан Кицак, член Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, 31 березня заявив, що графіки подачі води в Україні можуть запровадити у багатьох містах через великі борги населення за комунальні послуги.
Про ризики обмеження подачі води в українських містах депутат сказав в ефірі Новини.Live.
На запитання ведучого щодо ймовірного обмеження подачі води у Рівному та Івано-Франківську через велику заборгованість містян депутат зазначив, що подібна ситуація можлива й в інших українських містах.
"Ці прецеденти, які зараз з'являються у Рівному і Франківську, далі будуть поширюватися по всій Україні. Тому що рівень заборгованості, якщо ми сумуємо по всій Україні, сягає майже десятка мільярдів. Тому потрібно виходити з цієї ситуації. Чи ефективний це вихід із ситуації? Побачимо, зараз будуть всенародні невдоволення по прикладу Рівного, Франківська, в інших містах, але разом і тим потрібно знаходити якесь ефективне рішення", — відповів Богдан Кицак.
Народна депутатка України, голова підкомітету з енергетичної безпеки з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Вікторія Гриб зазначила, що українські комунальні підприємства сьогодні "не виживають".
"У нас на сьогодні 8 мільярдів — це заборгованість населення. Як на мене, нам потрібно зробити фонд для населення, яке не може сплачувати комунальні послуги", — сказала нардепка.
Графіки подачі води у Рівному: що відомо
Комунальне підприємство "Рівнеоблводоканал" 31 березня повідомило, що частина містян будуть без води у певні години через фінансові проблеми та великі борги за електропостачання й очищення стоків. Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш повідомив, що того ж дня з представниками обласної та міської влади й водоканалу провели екстрену нараду, на якій вирішили, що у квітні подачі води рівнянам із пониженим тиском і за графіками не буде.
Нагадаємо, Фокус 8 березня дізнавався, як можуть змінитися тарифи на воду в Україні після закінчення опалювального сезону.

