/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F64%2Fdbf34ac002cd6bd1a50a06539479f08a.jpg)
"Ми знайшли швидке рішення": в ОП розповіли про проблеми із нестачею систем ППО
В Україні ведеться робота над вирішенням проблеми із нестачею систем ППО
Про це в інтерв’ю Сергію Жадану для Радіо Хартія розповів радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін.
"Це найскладніший елемент оборонки. У світі є не більше п’яти виробників великого ППО і не всі країни мають окремі рішення, є країни, які гуртом, кількома країнами це роблять, наприклад, Франція та Італія. У нас є те, що ми називаємо саморобним ППО або do it yourself air defence. Це те, що ми робимо з нашими партнерами зі США. Проєкт називається FrankenSAM. Це ППО малої дії, воно, в основному, використовується не на фронті, а на захисті об'єктів критичної інфраструктури. Але це хороший приклад того, що ми не чекали роками і не розказували про те, що нам не доступна ця опція. Ми знайшли швидке рішення, паралельно працюючи над великими проєктами", - сказав він.
Читайте також: "Вважаю, що це також гарантія безпеки": Зеленський про важливість американських систем ППО для України
За словами радник президента, неможливо перемогти в такій війні, тільки обороняючись.
"Я вірю в асиметричну війну, і тому ми багато уваги приділяємо асиметричним елементам, засобам, які дозволяють вести асиметричну війну, це може бути ключиком", - додав він.
Якщо гаряча фаза війни завершиться, чи принаймні стане на якусь стадію заморозки, виготовлення зброї має бути прерогативою приватного бізнесу, вважає Камишін.
"Я вірю в те, що приватний бізнес в оборонці стане головним і це буде важливий елемент українського ВВП. Але я вважаю, що всі, хто виробляють зброю в Україні, це є одна велика система. Ця війна назавжди. Поки ми будемо жити, поки буде ця війна, нам треба бути завжди готовими до того, що вони повернуться. Я собі не можу дозволити бути неготовим більше одного разу в житті. Я був неготовий один раз, 23 грудня лютого 2022 року. Я не можу собі дозволити більше бути не готовим", - резюмував він.
- Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 28 березня провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому обговорили збільшення постачання дронів.

