/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F6423d40fce98025d3d867c9a73cfbd8e.jpg)
1 квітня не можна лихословити і розважатися: яке церковне свято, прикмети
Ви дізнаєтеся:
За церковним календаремзавтра, 1 квітня, свято преподобної Марії Єгипетської, преподобного Геронтія Києво-Печерського, преподобного Макарія - ігумена Пеликітської обителі. Главредзібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити цього дня.
Яке церковне свято 1 квітня
Марія Єгипетська - велика свята, дуже шанована в православ'ї. Дівчина народилася в Єгипті і вела досить розпусне життя. Але, відвідавши храм у Єрусалимі, увірувала в Бога і вирушила в пустелю, щоб у пості та молитві спокутувати свої гріхи. Пустельниця провела на самоті 48 років і померла 421 року.
Геронтій Києво-Печерський - подвижник Києво-Печерського монастиря. Його мощі зберігаються в Дальніх печерах. Преподобного шанують як святого канонарха, тобто покровителя церковних півчих. Історичні записи свідчать, що в канонархи посвячували ще до підліткового віку.
Преподобний Макарій народився в Царгороді. Після втрати батьків пішов служити господу в Пелікітську обитель у Віфінії. Пізніше був обраний ігуменом цього монастиря. За часів іконоборства був засуджений до заслання на острів Афусія. Там і помер 830 року.
Народні традиції та прикмети на 1 квітня
Святу Марію Єгипетську в народі вважали покровителькою сімейного вогнища та взірцем духовності. Вірили, що свята може допомогти заміжнім жінкам повернути жіноче щастя. До неї молилися, щоб подолати спокуси та труднощі в шлюбі.
Прикмети 1 квітня пов'язані зі спостереженнями за погодою:
Що не можна робити 1 квітня
Не можна їсти м'ясо, яйця та молочні продукти, оскільки триває Великий піст. Заборонено вживати алкоголь, сваритися і злословити. Також не можна розважатися і влаштовувати застілля.
У цей день не рекомендують планувати важливі справи, краще провести його в тиші та молитві.
Іменини та день ангела 1 квітня
Завтра свої іменини святкують Макар і Марія.
Ім'я Марія походить з івриту і означає "велична" та "піднесена". Макар походить із давньогрецької і трактується як "благословенний" і "блаженний".
Вас також зацікавить:
