Магнітні бурі: з квітня і до середини літа - довгі шторми та короткі перерви
Магнітні бурі: з квітня і до середини літа - довгі шторми та короткі перерви

Магнітні бурі: з квітня і до середини літа - довгі шторми та короткі перерви

Березневі магнітні бурі на кінець місяця стали трохи заспокоюватися, але ненадовго – квітень почнеться бурхливо.

Перші п'ять днів коливання магнітосфери Землі будуть не такими значними, щоб їх відчули звичайні, не метеозалежні люди, а з 5 квітня потужність катаклізму почне поступово зростати.

Протягом наступних десяти днів мешканців Землі атакуватимуть геомагнітні збурення різного ступеня важкості. З 6 до 7 квітня очікуються помірні обурення, а з 8 до 10 квітня настане пік сонячної активності, який триватиме щонайменше 3-4 дні.

Далі магнітосфера, за попередніми даними, дещо стабілізується. До 22-24 квітня можна бути спокійним, якщо Сонце не викине чергову порцію плазми і не перетворить яскраві весняні дні на суцільний головний біль для значного населення Землі.

А 22-24 квітня очікуються магнітні бурі високої інтенсивності, які досягнуть кульмінації 25 і 26 квітня, після чого почнуть поступово спадати.

На жаль, як мінімум до червня - середини липня магнітні бурі будуть сильнішими за попередні. Справа в тому, що такі шторми залежать від сонячної активності, яка підпорядковується 11-річному циклу. 2025 року очікується пік 25-го сонячного циклу приблизно в липні. Це означає потенційно високу геомагнітну активність у першій половині року.

Магнітні бурі можуть впливати на самопочуття, особливо у людей із серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією, хронічною втомою, порушеннями сну або підвищеною тривожністю. Щоб легше перенести періоди геомагнітних збурень, варто заздалегідь подбати про себе.

Насамперед необхідно підтримувати водний баланс - пити більше води (2-3 літри на день), щоб уникнути зневоднення, яке може посилити головний біль і втому.

Скорочення фізичних навантажень у дні потужних магнітних бур дозволить уникнути перевтоми. Однак лежати, не встаючи цілими днями, – не вихід. Варто віддати перевагу легким прогулянкам на свіжому повітрі.

З раціону слід виключити кофеїн, алкоголь, жирну та солону їжу, які можуть підвищити тиск чи навантаження на серце. Якщо є хронічні захворювання (наприклад, гіпертонія), треба тримати під рукою ліки, призначені лікарем, та вимірювати тиск.

Підтримка здорового способу життя та зниження стресу допоможуть легше перенести ці дні. Якщо симптоми стануть надто вираженими, рекомендується звернутися до лікаря, обстежитись та отримати необхідні призначення.

Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader