У країнах Балтії занепокоєні, що вірогідне перемир'я в Україні посилить загрозу для регіону з боку Росії, - FT
У країнах Балтії занепокоєні, що вірогідне перемир'я в Україні посилить загрозу для регіону з боку Росії, - FT

У країнах Балтії занепокоєні, що вірогідне перемир'я в Україні посилить загрозу для регіону з боку Росії, - FT

Міністри оборони Естонії, Латвії та Литви висловили занепокоєння, що ймовірне припинення вогню в Україні може посилити загрозу безпеці їхніх країн. Вони вважають, що Росія використає цей час для переозброєння та зміщення своїх військ уздовж північно-східного флангу НАТО

Зміст

Про це повідомляє Financial Times.

Естонський міністр оборони Ханно Певкур підкреслив, що після зупинки бойових дій Росія може швидко передислокувати свої сили, що збільшить рівень загрози в регіоні.

"Ми всі розуміємо, що коли війна в Україні буде зупинена, Росія дуже швидко перерозподілить свої сили, - заявив він. - Це означає, що рівень загрози також значно зросте дуже швидко".

Його литовська колега Довіле Шакаліене зробила подібні зауваження, перебуваючи у Великій Британії на початку тижня.

"Давайте не матимемо жодних ілюзій. Не обманюймо себе, що з Росією буде покінчено після України, - зазначила вона. - Росія використає цей час після припинення вогню, щоб прискорити нарощування свого військового потенціалу. У них вже є величезна, навчена в боях армія, яка стане ще більшою".

У виданні нагадали, що наразі США ведуть переговори з Росією та Україною про укладення мирної угоди, але остаточне припинення вогню залишається малоймовірним. Хоча Київ згоден на негайне припинення вогню в Чорному морі, Москва поки що обіцяє лише зупинити атаки на енергетичну інфраструктуру.

Водночас, як пише автор матеріалу, припинення бойових дій дало б Росії шанс виконати свої плани на 2022 рік - створити 1,5-мільйонну армію і додати цілий новий армійський корпус на півночі, подвоївши кількість військ поблизу Фінляндії та Балтії.

Певкур зауважив, що з 600 000 російських військових, які наразі перебувають в Україні, приблизно 300 000 можуть бути передислоковані.

"Ці люди не повернуться в різні куточки Росії збирати кукурудзу або робити щось інше, тому що зарплата, яку вони отримують в армії, в п'ять-десять разів більша, ніж та, яку вони могли б отримувати у своєму рідному місті".

Крім того, балтійські країни стурбовані масштабними військовими навчаннями "Захід", які заплановані на осінь в Росії та Білорусі. Ці навчання, що проводяться кожні чотири роки, імітують конфлікт з країнами НАТО і включають десятки тисяч солдатів, танків, літаків і артилерії.

Обидва міністри також закликали не передислоковувати війська НАТО з їхніх територій для формування сил, які могли б відправити в Україну. Певкур наголосив на необхідності зберегти безпеку східного флангу НАТО.

  • 26 березня Польща оголосила про створення першого в Європі Фонду оборони й безпеки, та намір розробити інвестиційний план для нього протягом двох місяців.
     
Теги за темою
Україна Росія Новини НАТО Литва Естонія
Джерело матеріала
loader
loader