Китай, Японія та Південна Корея повернулися до обговорення створення зони вільної торгівлі
Китай, Японія та Південна Корея повернулися до обговорення створення зони вільної торгівлі

Китай, Японія та Південна Корея повернулися до обговорення створення зони вільної торгівлі

Китай, Японія та Південна Корея повернулися до обговорення створення зони вільної торгівлі

Подібні розмови вже велися десять років тому, проте через відмінність взаємин із США та Росією було відкладено.

Глави торгових відомств Китаю, Японії та Південної Кореї знову закликали до відкритого і справедливого руху товарів і пообіцяли поглибити економічні зв'язки за кілька днів до того, як адміністрація Трампа почне запроваджувати нові тарифи проти країн по всьому світу.

Про це 30 березня, у неділю, пише Bloomberg.



У неділю в Сеулі міністр промисловості Південної Кореї Ан Дук Гин і його колеги, японець Йоджі Муто і китаєць Ван Веньтао, обговорили угоду про вільну торгівлю. Хоча вони й не заявили про значний прогрес на шляху до укладення угоди, зустріч продемонструвала зростаюче бажання трьох країн зміцнювати зв'язки, оскільки вони стикаються з наслідками американських тарифів.

«Ми особливо визнали необхідність продовження тристороннього економічного і торговельного співробітництва для ефективного розв'язання проблем, що виникають, і досягнення відчутних результатів у ключових галузях», - ідеться в спільній заяві міністрів.

Зустріч відбулася в той момент, коли 25-відсоткові мита США на імпорт автомобілів мають набути чинності о 12:01 за вашингтонським часом 3 квітня. І Південна Корея, і Японія є великими експортерами автомобілів в Америку.

Очікується, що президент Дональд Трамп також оголосить так звані відповідні тарифи, які можуть торкнутися таких галузей, як напівпровідники і фармацевтика. Будь-який удар по продажах мікросхем буде особливо згубним для Південної Кореї, оскільки вони залишаються ключовим фактором зростання для країни, що залежить від експорту.

Три азіатські країни опинилися серед тих, проти кого виступив Трамп. У той час як Китай перебуває в центрі відновлення торговельної війни зі США, ширше використання Вашингтоном тарифів показує, що навіть американські союзники, включно з Японією і Південною Кореєю, не застраховані від загроз.

Остання зустріч націй відповідає заяві Китаю про те, що він відкритий для бізнесу, на відміну від більш протекціоністської політики США «Америка перш за все».

У п'ятницю президент Сі Цзіньпін зустрівся з групою лідерів світового бізнесу в Пекіні, намагаючись підняти настрій інвесторів, оскільки зростаючі тарифи посилюють невизначеність в економіці та міжнародній торгівлі. На зустрічі були присутні Ванг і керівники компаній, зокрема Джей Й. Лі з Samsung Electronics Co. і генеральний директор SK Hynix Inc. головний виконавчий директор Квак Но Чжун (обидві компанії з Південної Кореї).

Три міністри також пообіцяли зміцнювати Регіональне всеосяжне економічне партнерство - рамкову програму, спрямовану на оптимізацію ланцюжків постачань і розширення торгівлі та інвестицій між найбільшими економіками Азії, включно з Китаєм, Японією і Південною Кореєю. США не входять до цього пакту.

Американські тарифи на автомобілі спонукали Японію розглянути заходи щодо захисту місцевих робочих місць, а Південна Корея заявила, що вживе екстрених заходів для допомоги своїм автовиробникам. Китай запровадив відповідні мита проти США, тоді як Пекін намагається стабілізувати відносини зі своїми основними торговельними партнерами.

Зустріч глав торговельних відомств відбулася після нещодавньої зустрічі провідних дипломатів країн у Токіо. Японія має прийняти наступний саміт лідерів трьох країн.

На тлі погроз Трампа про тарифи «для всіх», що дедалі посилюються, мабуть, створюється доволі незвичайний союз трьох азіатських країн - Японії. Китаю і Південної Кореї, які все частіше обговорюють питання співпраці.

Китай, як і обидві інші країни, підтримує ідею проведення тристоронньої зустрічі лідерів трьох азіатських країн якнайшвидше після переговорів міністрів закордонних справ у Токіо минулого тижня.

Крім того, Китай, Японія і Південна Корея мають спільні інтереси в досягненні денуклеаризації КНДР, яка останнім часом посилює військове співробітництво з Росією після підписання в червні минулого року ключового договору про партнерство, що містить положення про взаємні оборонні зобов'язання.

У рамках зусиль зі зміцнення зв'язків Китаю з Японією і Південною Кореєю відбуваються академічні обміни на чолі з Університетом Цинхуа в Пекіні, альма-матер Сі. Обміни передбачають дискусії між експертами з трьох країн з питань, пов'язаних із Корейським півостровом. Китай має намір розширити межі обміну, залучаючи чиновників.

Джерело матеріала
loader
loader