/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Fe73ca037ed1204c9edba4475175f9859.jpg)
У Туреччині затримали журналіста зі Швеції під час висвітлення протестів: його звинувачують у тероризмі
Правоохоронці у Туреччині затримали за звинуваченнями у тероризмі журналіста зі Швеції, який приїхав до країни висвітлювати протести проти арешту опозиційного мера Стамбула Екрема Імамоглу
Про це повідомляє Reuters із посиланням на прокуратуру Туреччини.
Як зазначається, швед Кай Йоакім Медін приїхав до Туреччини як кореспондент газети Dagens ETC. Прокуратура заявила, що його затримано за образу президента Ердогана та буцімто членство у терористичній організації.
Приводом для затримання стало розслідування, яке почали після акції протесту у Стокгольмі у січні 2023 року, коли біля мерії повісили опудало, схоже на Ердогана.
У Туреччині назвали Медіна одним із 15 людей, яких вважають пов’язаними з цією акцією, та згадали про його репортерську роботу із зони бойових дій у Сирії, Іраку та на південному сході Туреччини.
Водночас у виданні Dagens ETC повідомили, що не можуть вийти на зв’язок з Медіном протягом двох днів. Головний редактор газети Андреас Густавссон у коментарях шведським ЗМІ заявляв, що Медін не зробив нічого протизаконного і його затримання виглядає як покарання за журналістську роботу.
"Якщо це реальні звинувачення, які йому висувають – можу сказати лише те, що вони неправдиві, абсурдні і взяті абсолютно з повітря. Йоакім є журналістом і не більше", – зазначив Густавссон.
Як заявила міністерка закордонних справ Швеції Марія Мальмер Стенергард, країна звернулася до посла Туреччини в Стокгольмі з проханням роз'яснити звинувачення проти Медіна і вимагати надання йому термінового доступу до консульських служб.
Що передувало
19 березня Екрема Імамоглу, який представляє опозиційну Народно-республіканську партію (НРП), затримали у ході масштабної антикорупційної кампанії у Туреччині. Згодом суд ухвалив рішення про взяття його під варту. Разом з Імамоглу арештували 19 його прихильників.
Прокуратура клопотала про взяття під варту за обома звинуваченнями, однак у справі про допомогу озброєній терористичній організації, яку закидають Імамоглу, йому призначили лише судовий нагляд. Під "терористами" мається на увазі ліва "Робітнича партія Курдистану" (РПК), що бореться за незалежність курдів.
Турецькі політичні аналітики називають мера Стамбула основним суперником Ердогана. Тож арешт Імамоглу за кілька днів до праймериз сприйняли як спробу усунути конкурента.
Через арешт Імамоглу у Туреччині почалися масштабні протести. Увечері 23 березня в Анкарі демонстранти скандували, що "Туреччиною управляє свавілля". В акцію втрутилася поліція і почалися затримання.
Наступного дня опозиційна Республіканська народна партія Туреччини висунулакандидатом у президенти заарештованого та відстороненого мера Стамбула Імамоглу. 27 березня муніципальна рада Стамбула обрала виконувача обов'язків міського голови замість Іммамоглу.
Водночас вища рада радіо і телебачення Туреччини за висвітлення протестів через арешт опозиційного мера Стамбула покарала чотири телеканали, зокрема - вимкнула один із трансляції на 10 днів.

