Вимога зовнішнього управління Україною: безвихідь, провокація чи параноя Путіна
Російський диктатор Володимир Путін ще раз показав усьому світу, що про жодне припинення війни він навіть і не думає. Господар Кремля зробив низку відверто абсурдних заяв. Серед яких запропонував запровадити тимчасове управління в Україні під егідою ООН та низки країн, щоб провести вибори, оскільки Зеленський, на його думку, нелегітимний, та й інші представники української влади теж. Журналіст Коротко про спробував розібратися в тому, що може стояти за подібними висловлюваннями.
Путін говоритиме про мир в Україні з… Північною Кореєю
Свої нав'язливі ідеї Путін пояснив тим, що цивільні органи влади в Україні нині нібито не законні, оскільки не було виборів президента. Тому йому не зрозуміло, «з ким щось підписувати в Україні, оскільки завтра прийдуть інші керівники».
"В принципі, звичайно, можна було б під егідою ООН, США, з європейськими країнами, звичайно, з нашими партнерами та друзями обговорити можливість введення в Україні тимчасового управління. Для того, щоб провести демократичні вибори". Начебто з таким новим урядом можна розпочинати мирні переговори та підписувати "легітимні документи, які будуть визнані у всьому світі і будуть надійними".
А серед країн, з якими він готовий працювати над припиненням війни в Україні, він назвав… Північну Корею. Можна було б і з Європою, але вона, за словами диктатора, постійно «водить його за носа».
- Путін робить подібні заяви від безвиході. У нього нічого не виходить США, Трамп не можуть дати йому того, що він хоче – повного контролю над Україною. Переговори у Саудівській Аравії фактично провалилися і нічого не дали. Стало зрозуміло, що питання миру без України та Євросоюзу не вирішується. А позиція Європи діаметрально протилежна США. Тому Путін і намагається нести таку ахінею, яка є його мрією про знищення України як держави, - вважає експерт-міжнародник Тарас Загородній.
А метою російського диктатора, на його думку, є руйнування України зсередини. І для нього принципово провести вибори, після яких він сподівається посадити у Києві свою маріонетку. "Він розуміє, що вибори під час війни – це обвал країни", – вважає політолог.
- Путін не може домовитися із нинішньою українською владою піти на його ультиматуми, тому й висуває подібні абсурдні пропозиції. Що б там не говорили, але Володимир Зеленський зараз жорстко обстоює українські інтереси та чинить опір ультиматумам Путіна. А за зовнішнього управління російському диктатору буде легше домогтися виконання його вимог. Тому що, якщо буде зовнішнє управління, то іноземцям абсолютно байдуже, чи віддадуть якісь українські області Росії, чи ні, - вважає експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.
Путіну - порадили підлікуватися
Російський диктор видав на-гора і низку інших «перлів», які змушують засумніватися у його психічному здоров'ї. На кшталт «неонацистські формування «Азова» фактично починають керувати Україною за умов нелегітимності влади». А щоб остаточно розсіяти всі сумніви в його небажанні припиняти війну, Путін заявив: «Я нещодавно казав, що ми їх дотиснемо, але є підстави вважати, що ми їх доб'ємо (про ситуацію на лінії бойового зіткнення. – Ред.)».
Неадекватність Путіна була настільки очевидною, що в Києві порадили йому зайнятися медикаментозним лікуванням. «Якщо Путін знову не може зрозуміти, з ким йому потрібно взаємодіяти, щоб завершити цю війну, то варто просто проковтнути пігулки для запуску мозкової активності – якщо вони зможуть йому якось допомогти», – заявив радник президента України Володимира Зеленського з питань комунікацій Дмитро Литвин.
У США також відреагували на фантазії Путіна щодо запровадження в Україні зовнішнього управління. У Раді національної безпеки Білого дому заявили, що «правління в Україні визначається лише її Конституцією та народом».
- Захід ніколи не піде на вимогу запровадити зовнішнє управління Україною, бо там усі вважають Володимира Зеленського абсолютно легітимним президентом. А Путін намагається переконати їх у протилежному – якщо прибрати Зеленського, то війна одразу ж закінчиться. Такий собі батіг і пряник. Але західні столиці не підуть на цей обман, – пояснює Іван Ступак.
Чи можна вважати слова Путіна його відмовою від мирних переговорів
Тарас Загородній припускає, що після подібних заяв Путін формально не відмовиться від мирних переговорів, хоча де-факто всіляко їх саботуватиме та затягуватиме. Тим більше, що американська мирна ініціатива поки що не дає жодних результатів, адже зустріч у Саудівській Аравії закінчилася нічим.
- Про відмову Москви від мирних переговорів говорити не доводиться хоча б тому, що ці переговори зараз і так не дають жодного результату. Американці не мають реальних важелів тиску ні на Росію, ні на Україну. Білий дім опинився в безвиході, і Путін спробує вичавити максимум із цього, продовжуючи війну, - вважає Тарас Загородній.

