У новій угоді про надра адміністрація Трампа вимагає від України повернути США всю надану від 2022-го допомогу, - ЄП
У новій угоді про надра адміністрація Трампа вимагає від України повернути США всю надану від 2022-го допомогу, - ЄП

У новій угоді про надра адміністрація Трампа вимагає від України повернути США всю надану від 2022-го допомогу, - ЄП

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа повернула до угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році

Зміст

Про це пише Європейська правда із посиланням на текст угоди, який видання має у розпорядженні. 

Як зауважують автори, у тексті великої угоди зазначається, що Україна зобов’язується компенсувати США вартість усієї допомоги – бюджетної, військової та гуманітарної, що була надана після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

Ця сума отримує статус "Початкового внеску DFC (Міжнародної фінансової корпорації з розвитку)" у Американсько-український інвестиційний фонд реконструкції та розвитку.

"Сума допомоги, що підлягає поверненню, оцінюється у $123 млрд, за даними Інституту Кіля. Велика частина цих коштів була спрямована на військову підтримку, включно із замовленням озброєння в американських виробників, передачу надлишкової зброї та поповнення запасів Пентагону", - йдеться у матеріалі. 

Як свідчить текст угоди, Україна має конвертувати доходи Фонду у долари та перераховувати їх на рахунки американської сторони за запитом без жодних комісій. Якщо такі витрати виникнуть, їх також доведеться компенсувати, зазначають автори. 

Джерелами доходу Фонду стануть: 

  • 50% вартості всіх нових ліцензій і рентних платежів за розробку надр України; 
  • 50% доходів від інфраструктурних об’єктів (деталі цього пункту в угоді не розкриті). 

При цьому передбачено, що Фонд зможе реінвестувати частину доходів у проєкти в Україні, отримуючи 50% майбутніх прибутків держави від цих інвестицій. 

"Окрім того, угода зобов’язує Україну погашати "борг" перед США у строк, адже передбачено щорічне його збільшення на 4%. Це означає, що що довше Київ відкладатиме виплати, то більше коштів доведеться компенсувати", - зазначають у виданні. 

  • Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент припустив, що Київ та Вашингтон можуть підписати угоду про корисні копалини вже наступного тижня. 
  • Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 березня, заявив, що США пропонують замість рамкової угоди про корисні копалини одразу підписати повну.
Теги за темою
Україна США Новини
Джерело матеріала
loader
loader