У Рівному презентували факсимільне видання Дубенського Євангелія XVI століття
У Рівному презентували факсимільне видання Дубенського Євангелія XVI століття

У Рівному презентували факсимільне видання Дубенського Євангелія XVI століття

У Рівному депутатам облради під час сесії презентували факсимільне видання Дубенського Євангелія XVI століття, пам’ятку вдалося віддрукувати у межах проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

Як передає Укрінформ, про це повідомила Рівненська облрада.

У Рівному презентували факсимільне видання Дубенського Євангелія XVI століття - Фото 1

«Депутатам презентували факсимільне видання Дубенського Євангелія XVI століття. Його представив директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Леонід Кічатий та розповів про історичну цінність копії», - йдеться у повідомленні.

У Рівному презентували факсимільне видання Дубенського Євангелія XVI століття - Фото 2

Як зазначив Кічатий, цьогоріч виповниться 533 роки з першої писемної згадки про Євангеліє, якому орієнтовно п’ять століть. Оригінал рукопису був створений у бібліотеці монастиря Чесного Хреста в Дубно та використовувався не лише для богослужінь, а й для нотування важливих подій.

Завдяки співпраці з видавництвом «Горобець» у межах проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» вдалося віддрукувати цю безцінну пам’ятку. Реалізацію ініціативи підтримали меценати та благодійники.

Голова обласної ради Андрій Карауш висловив вдячність видавництву «Горобець», яке продовжує втілювати проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину», започаткований у 2009 році. Дубенське Євангеліє - 11 за ліком, яке змогли видати, зауважив голова облради.

По примірнику книги передали територіальній громаді Рівненщинив особі голів ради та ОДА.

Дубенське Євангеліє можна побачити на експозиції «Скарби наші духовні» в Державному історико-культурному заповіднику м.Дубно.

Офіційне представлення книги відбудеться у квітні в Софії Київській.

Як повідомляв Укрінформ, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї на виставці представили почаївські стародруки.

Фото: ror.gov.ua

Джерело матеріала
loader