Російський фотограф, який став лауреатом World Press Photo 2025, працює в Кремлівському пулі та висвітлював «визволення» Маріуполя
Російський фотограф, який став лауреатом World Press Photo 2025, працює в Кремлівському пулі та висвітлював «визволення» Маріуполя

Російський фотограф, який став лауреатом World Press Photo 2025, працює в Кремлівському пулі та висвітлював «визволення» Маріуполя

Державна російська пропаганда повідомляє, що нагорода Терещенка свідчить про «потеплішання» стосунків між Росією і Заходом.

Один з переможців цьогорічного World Press Photo — воєнний фотограф державної російської інформаційної агенції ТАСС Михайло Терещенко, який працює в агенції з 2017 року і також входить в Кремлівський пул (групу російських журналістів, акредитованих для регулярного висвітлення діяльності президента РФ та вищого російського уряду — ред.). В день 23 лютого 2025  року він виклав у себе в телеграмі лист з привітанням «з днем захисника Вітчизни» за підписом Путіна. 

Терещенко  увійшов до списку переможців 2025 року за висвітлення протестів у Грузії. В інтерв’ю, яке ТАСС опублікувало в день оголошення переможців конкурсу, він, серед іншого, розповів, що кілька років тому вже подавав свої знімки на премію World Press Photo. Це були кадри з Маріуполя за 2022 рік, окупацію якого Терещенко називає «визволенням».

«Була активна фаза визволення міста-мільйонника, військові просувалися, і ми, журналісти, разом із ними. Вирушили невеликою командою, яку самі організували. Редакція спорядила в дорогу, видала бронежилет, каску — все необхідне», — заявив Терещенко. Та додав, що українські військові «перевдягалися в місцевих мешканців, аби влаштувати диверсії». 

Також в цьому інтерв’ю він каже, що хотів би зробити історії окупантів, які повертаються додому:

«Перемога на конкурсі — це чудово, але кадри були все-таки зроблені в Грузії, а мені хотілося б робити акцент на Росії — вона прекрасна і далеко не вся знята. Є багато цікавих місць та дивовижних людей. До того ж йде СВО — можна зняти, як люди повертатимуться лісами на Батьківщину», — додав росіянин. 

На нагороду Терещенка одразу ж відреагували пропагандисти, використовуючи її як аргумент на користь визнання їхнього професіоналізму та повернення росіян на головні професійні майданчики в Європі та США. Наприклад, голова російського союзу журналістів Володимир Соловйов заявив, що «перемога російського фотожурналіста в найпрестижнішому світовому фотоконкурсі — це показник того, як змінюється ситуація, як поступово припиняється скасування всього, що пов'язано з нашою країною в західних, недружніх країнах».

Генеральний директор ТАСС Андрій Кондрашов сказав, що «нагорода доводить найвищий професіоналізм» фотожурналістів агентства.

Серед них у номінації Stories відзначили фотокореспондента російського державного інформагентства ТАСС Михайла Терещенка з роботою про протести громадян Грузії в листопаді 2024 року після призупинення переговорів про вступ до ЄС. Ще одну нагороду здобула росіянка Альона Кардаш, яка мешкає в Німеччині, з проєктом «Вдома пахне димом» у категорії Long-Term Projects.

Правління Української асоціації професійних фотографів (УАПФ) здивоване рішенням організації World Press Photo відзначити цьогорічною премією російських фотографів. На думку УАПФ, винагороджуючи російських фотографів, конкурс робить видимою позицію агресора і сприяє підміні понять.

Фото: пропагандистські ЗМІ

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader