Найдовший гірський ланцюг у світі зміїться навколо Землі: більшу його частину ніхто не бачив
Найдовший гірський ланцюг у світі зміїться навколо Землі: більшу його частину ніхто не бачив

Найдовший гірський ланцюг у світі зміїться навколо Землі: більшу його частину ніхто не бачив

Якщо ми хочемо поглянути на більшу частину найдовшого гірського ланцюга у світі, нам слід дивитися вниз, а не вгору.

Історія нашої планети налічує мільярди років і за цей час Земля зазнала неймовірної кількості геологічних змін. Унаслідок тектонічного руху утворилися могутні гірські ланцюги, які сьогодні можна знайти на кожному континенті, але де знаходиться найдовший з них? Дослідники дали відповідь, пише IFLScience.

Учені зазначають, що найдовший безперервний ланцюг вершин насправді розташований зовсім не на одному із семи континентів Землі. Замість цього, за даними Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), найбільший ланцюг у світі лежить на дні моря. Він відомий як система серединно-океанічних хребтів і складається з безперервного ланцюга підводних вулканів, що простягається майже на 65 000 кілометрів, огинаючи земну кулю у формі, що нагадує шви на бейсбольному м'ячі. Для порівняння, найдовшим континентальним хребтом у світі є Анди, а їхня протяжність становить лише близько 7600 кілометрів.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Попередні дослідження вже показали, що в середньому вершини цих різних підводних хребтів лежать на глибині близько 2500 метрів під товщею води. Науковці зазначають, що серединно-океанічний хребет насправді має одну вагому перевагу: він складається з кількох окремих систем підводних хребтів, які існують на кордонах різних тектонічних плит. Зазначимо, що саме тут плити розсуваються, даючи змогу магмі підійматися і заповнювати прогалини.

Результатом тектонічного руху стала лінія гір і долин, що залишає шрами на морському дні. Оскільки тектонічні плити світу стикаються одна з одною, хребти, які утворюються між ними, пов'язані. Це дало змогу утворитися безперервній серії підводних хребтів, які в сукупності складають серединно-океанічний хребет.

Майже безперервна глобальна система серединно-океанічних хребтів звивається поверхнею Землі, немов шви на бейсбольному м'ячі
Фото: NOAA

До слова, одним із найвідоміших гірських хребтів у світі також є Серединно-Атлантичний хребет — він пролягає центром Атлантичного океану і простягається від Арктики до Антарктики. Попри те, що більша частина серединно-океанічного хребта прихована під товщею води, є ймовірність, що ви все ж могли бачити його частину.

Річ у тім, що Ісландія розташована прямо на вершині Серединно-Атлантичного хребта, де зустрічаються Євразійська і Північноамериканська тектонічні плити, що робить її дуже вулканічно і геотермально активною. Це також означає, що це одне з небагатьох місць, де цей серединно-океанічний хребет височіє над рівнем моря.

Раніше Фокус писав про те, що під гірськими хребтами ховаються величезні запаси революційного чистого палива.

Теги за темою
дослідження вчені Земля
Джерело матеріала
loader
loader