Кореспондента ВВС Марка Лоуена депортували з Туреччини після висвітлення протестів
Кореспондента ВВС Марка Лоуена депортували з Туреччини після висвітлення протестів

Кореспондента ВВС Марка Лоуена депортували з Туреччини після висвітлення протестів

Турецька влада аргументувала таке рішення «загрозою громадському порядку».

Кореспондента BBC Марка Лоуена 27 березня депортували з Туреччини через «загрозу громадському порядку». Про це повідомляє BBC.

Напередодні депортації його затримали після кількох днів роботи над матеріалами про мітинги проти арешту опозиційного мера Стамбула Екрема Імамогл та протримали 17 годин.

«Бути затриманим і депортованим з країни, в якій я раніше прожив п’ять років і до якої я відчуваю таку прихильність, було надзвичайно прикро. Свобода преси та неупереджене висвітлення подій мають фундаментальне значення для будь-якої демократії», — прокоментував Лоуен.

Гендиректорка BBC News Дебора Тернесс вважає цей інцидент «надзвичайно тривожним». Вона планує звернутися до турецької влади з цього приводу.

«Марк — дуже досвідчений кореспондент з глибокими знаннями про Туреччину, і жоден журналіст не повинен стикатися з таким ставленням просто за те, що він виконує свою роботу. Ми продовжимо неупереджено і чесно висвітлювати події в Туреччині», — сказала Тернесс.

Директорка турецької Human Rights Watch Емма Сінклер-Вебб сказала BBC, що була шокована депортацією журналіста.

«Це надсилає повідомлення решті міжнародних медіа про те, що "ми не потерпимо, щоб ви висвітлювали історії, які ми не хочемо, щоб світ бачив"», — сказала вона.

Затримання Імамоглу спровокувало найбільші протести в країні за понад десять років, під час яких затримали понад 1800 осіб.

За даними Спілки журналістів Туреччини, 24 березня у Туреччині затримали щонайменше десятьох журналістів, які висвітлювали нічні протести в кількох містах. 

«Репортери без кордонів» закликала владу Туреччини негайно припинити насильство проти журналістів, які висвітлюють протести. За даними організації, щонайменше десять журналістів станом на 25 березня зазнали фізичного нападу з боку правоохоронних органів від початку протестів, а десятки інших медійників постраждали від сльозогінного газу або гумових куль.

Вища рада радіо і телебачення Туреччини покарала чотири турецькі телеканали через висвітлення протестів. Трансляцію опозиційного телеканалу Sözcü TV призупинили на 10 днів, на каналах Halk TV і Tele 1 призупинили по 5 програм, а Halk TV, Tele 1 і Now TV оштрафували.

Фото: скриншот з сюжету BBC

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Туреччина Протест мітинг
Джерело матеріала
loader
loader