В Україні заблокували банківські рахунки 26 тисяч громадян за порушення мобілізаційних правил
В Україні заблокували банківські рахунки 26 тисяч громадян за порушення мобілізаційних правил

В Україні заблокували банківські рахунки 26 тисяч громадян за порушення мобілізаційних правил

В Україні через порушення правил мобілізації було заблоковано банківські рахунки 26 тисяч громадян.

Про це повідомили в Міністерстві юстиції України.

Рахунки можуть блокуватися на виконання рішення суду в тих випадках, коли військовозобов’язаний не сплачує штрафи за ухилення від мобілізації.

"За порушення мобілізації зараз заблоковано рахунки 26 тисяч осіб", – повідомили на запит РБК-Україна в прес-службі Міністерства юстиції.

Додали, що оновлені дані щодо кількості блокувань рахунків будуть доступні після 1 квітня.

Зазначимо, в Україні майже рік діють посилені правила мобілізації: за несвоєчасне оновлення облікових даних або неявку до ТЦК за повісткою передбачено штрафи від 17 до 25 тисяч гривень для фізичних осіб.

Для юридичних осіб суми вищі.

Це регулюється статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Коли накладено штраф, ТЦК передає справу поліції, яка оголошує людину в розшук.

У разі подальшої несплати накладених штрафів можуть застосовуватися додаткові покарання, зокрема арешт рахунків чи позбавлення водійських прав.

Остаточне рішення про блокування рахунків ухвалює виключно суд.

Щоб не доводити до судових справ і блокування рахунків, юристи радять не ігнорувати штрафи і сплачувати їх, а найкраще вирішити це питання при особистому візиті до ТЦК і СП.

Джерело матеріала
loader
loader