/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F6e3abdff1b329b7d670cea71dcee8b99.jpg)
Голова комітету Сенату США хоче розслідування інциденту з чатом у Signal
Впливовий республіканець у Сенаті США закликав у середу провести незалежне розслідування обговорення посадовцями адміністрації Трампа планів атак на хуситів у додатку для обміну повідомленнями Signal після того, як критики заявили, що американські військові могли б загинути, якби інформація потрапила в чужі руки.
Сенатор Роджер Вікер від штату Міссісіпі, голова сенатського комітету з питань збройних сил, заявив, що він і сенатор Джек Рід, провідний демократ групи, попросять адміністрацію президента Дональда Трампа прискорити підготовку звіту генерального інспектора і провести засекречений брифінг.
"Сьогодні ми підписуємо лист, в якому просимо адміністрацію прискорити звіт генерального інспектора перед комітетом.
Ми надсилаємо аналогічного листа до адміністрації, намагаючись отримати правдиву інформацію", – сказав Вікер журналістам у Капітолії.
"Інформація, опублікована нещодавно, здається мені настільки чутливою, що, виходячи з моїх знань, я хотів би, щоб вона була засекречена", – сказав Вікер.
Генеральний інспектор Міністерства оборони, безпартійний посадовець, відповідальний за викорінення марнотратства, шахрайства і зловживань, був одним з кількох посадовців, яких Трамп звільнив з початку свого другого терміну в січні.
Його не замінили.
Вікер сказав, що, тим не менш, він впевнений, що Пентагон підготує звіт генерального інспектора.
Кілька однопартійців Трампа приєдналися до демократів, висловивши занепокоєння з приводу інциденту з чатом в Signal.
Волц фактично визнав свою відповідальність за помилкову появу редактора Голдберга у чаті, але при цьому намагався звинувачувати журналіста, що той "якось просочився туди".
Оскільки в останні дні й сам Трамп, і посадовці його адміністрації неодноразово заперечували, що в чаті обговорювалась секретна інформація, The Atlantic у середу, 26 березня, опублікувало статтю з конкретними даними про дії авіації, що завдавала ударів по Ємену.
Сам Трамп тим часом наполягає, що в переписці між його командою у Signal не було нічого, що могло б "скомпрометувати" плани атаки в Ємені, хоча він і визнав, що хтось, можливо, "облажався".

