/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F1cb7a30bdc4545dcdeb55eb0403b7ae2.jpg)
Створено перший у світі процесор для створення 3D-голограм
Південнокорейські інженери з Науково-дослідного інституту електроніки та телекомунікацій розробили перший процесор у світі для створення 3D-голограм.
Розробка дозволяє перетворювати звичайні 2D-відеозаписи на 3D-голографічні зображення практично миттєво. Програмований цифровий голографічний медіа-процесор (RHP) створений на базі напівпровідників з використанням FPGA (програмована користувачем вентильна матриця).
Процесор застосовує високошвидкісну пам'ять (HBM) для генерації повноцінних кольорових 3D-голограм на основі двовимірного відео. Апаратна частина інтегрована у єдину систему на кристалі.
На основі даних про кольори (червоний, зелений, синій) та інформації про глибину 2D-відео, процесор відтворює зображення з роздільною здатністю 4K із затримкою до 30 мілісекунд. Пристрій підтримує швидкість обробки до 30 кадрів за секунду.
RHP має високу обчислювальну потужність, що дозволяє ефективно перетворювати 2D-відеоконтент на 3D-голограми. Використання HBM-пам'яті замість DDR забезпечує процесору високу швидкість обробки складних голографічних обчислень.
У ході демонстрації було підтверджено, що процесор може без затримок конвертувати будь-який відеоконтент з екрана, включаючи відео з YouTube, Netflix та відеодзвінки, у тривимірні голограми.

