У Європі хочуть розглянути альтернативи миротворцям в Україні, - Reuters
У Європі хочуть розглянути альтернативи миротворцям в Україні, - Reuters

У Європі хочуть розглянути альтернативи миротворцям в Україні, - Reuters

У Європі хочуть розглянути альтернативи відправки в Україну миротворчих сил через, зокрема, ймовірні логістичні обмеження

Зміст

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

За словами співрозмовників агентства, поки Франція і Велика Британія працювали над планом можливої відправки миротворців в Україну, у ЄС визнають, що це не є найімовірнішим варіантом.

"Вони роблять крок назад від сухопутних військ і намагаються переорієнтувати те, що вони робили, на щось, що могло б бути більш розумним", - розповів європейський дипломат.

Водночас інше джерело Reuters зауважило: ідея відправки миротворців в Україну була кращою, коли Київ був у ліпшій позиції, але зараз на тлі ситуації з адміністрацією США вона не є привабливою.

Миротворчі війська в Україні: що відомо

Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.

11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ. 

За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.

Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі. 

За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.

Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.

16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.

21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН.

Водночас президент України Володимир Зеленський пояснив, чому миротворці ООН не можуть замінити військовий контингент.

25 березня командувач Об’єднаного оперативного командування Канади генерал-лейтенант Стів Бойвін заявив, що його країна розробляє план участі своїх військових у можливій миротворчій місії в Україні.

Теги за темою
Україна Новини Євросоюз військові Європа
Джерело матеріала
loader
loader