/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F7ddda12ab9d72a92a5e3b9b71584366c.jpg)
Україна та США узгодили умови "енергетичного перемир'я", які відрізняються від версії РФ
Україна узгодила зі Сполученими Штатами перелік енергетичних об’єктів, по яких Росія має припинити удари у рамках часткового припинення вогню. Втім, він не збігається із тим, на якому наполягає російська сторона
Про це повідомляє Європейська правда із посиланням на пресслужбу Міненерго.
У Міністерстві енергетики наполягають, що США знають про вимоги Києва щодо "енергетичного перемир’я", та що вони погоджені із Вашингтоном – попри те, що паралельно стверджується, нібито РФ погодила зі Штатами інший перелік.
"Україна передала та узгодила з американською стороною типологію об’єктів по всіх об’єктах енергетичної інфраструктури в межах домовленості про зупинку взаємних ударів. Це стосується електроенергетичного, нафтогазового комплексів, атомної та вугільної промисловості, енергетичного машинобудування – виробництва енергетичного обладнання", – заявили у пресслужбі.
Як відмітили у виданні, у переліку, який опублікувала російська сторона, і який нібито погоджений зі США (що американська сторона до цього часу не заперечила) відсутні українські об’єкти нафто- й газовидобування, по яких останнім часом завдається найбільше ударів.
- У вівторок, 25 березня, в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відбувся новий раунд перемовин між українською та американською делегаціями. Київ, Вашингтон і Москва погодилися забезпечити безпечне судноплавство в Чорному морі.
- Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вже 25 березня може бути запроваджено режим припинення вогню щодо енергетичної інфраструктури, і це питання узгоджено зі Сполученими Штатами.
- Також він вважає, що від початку режиму припинення вогню до досягнення угоди про припинення війни з РФ буде коротке вікно можливостей, адже Кремль постійно порушує домовленості.

