На Чернігівщині знищили цвинтар жертв Голодомору - влада назвала це "благоустроєм"
На Чернігівщині знищили цвинтар жертв Голодомору - влада назвала це "благоустроєм"

На Чернігівщині знищили цвинтар жертв Голодомору - влада назвала це "благоустроєм"

На Чернігівщині, в селі Івківці Ладанської громади Прилуччини, під час робіт з благоустрою знищено частину цвинтаря, де були поховані жертви Голодомору. Про цей інцидент повідомив телеканал "Прилуки". Про це заявив Національний музей Голодомору.

- Роботи на місці цвинтаря здійснюються за рішенням виконавчого комітету та відповідно до програми благоустрою. В плані територіальної громади ділянка, на якій проводять грейдерування, не вважається кладовищем і роботи з вирубування чагарників та розрівняння землі були проведені саме на частині ділянки старого цвинтаря, яка не містить візуальних ознак будь-яких поховань, - заявив селищний голова Роман Ювченко.

Місцеві жителі повідомили, що їх не попередили про роботи на кладовищі та не консультувалися з ними. Вони звернулися до селищного голови, щоб зупинити роботи, адже в цій частині поховані жертви Голодомору. Тіла померлих ховали в братських могилах без традиційних обрядів, за що відповідала спеціально призначена особа на рівні колгоспу.

За даними Національної книги пам’яті, в Івківцях під час Голодомору загинуло щонайменше 162 людини, зокрема діти. Більшість з них поховані саме на старому кладовищі, яке досі відвідують селяни. Це кладовище є одним із понад тисячі місць масових поховань жертв Голодомору в Україні, відзначених в геоінформаційній системі "Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду".

Національний музей Голодомору звернувся до Голови Ладанської ТГ та Голови Прилуцької РДА з проханням зберегти це місце та відновити його меморіальний статус.

  • У листопаді 2024 року Міністерство культури та стратегічних комунікацій повідомило, що Україні подарували унікальну збірку мистецьких творів, присвячених темі Голодомору.  
  • У XX столітті українці пережили три великі Голодомори: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Щороку в Україні, в четверту суботу листопада, вшановують пам'ять жертв цих трагедій. На сьогодні близько 30 країн офіційно визнали Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Джерело матеріала